Pages

Κυριακή, Μαρτίου 3

Βαριά ήττα για την Εικοσιμία στο Άργος

Ούτε αυτή την αγωνιστική η Εικοσιμία κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στην πολύ δυνατή ομάδα του Παναργειακού στο Άργος και γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 7-0.
Μάλιστα μετά από τους 20 αγώνες που έχει δώσει δεν έχει καταφέρει να στείλει την μπάλα σε αντίπαλα δίχτυα, γράφοντας ένα πολύ μεγάλο αρνητικό ρεκόρ.
Οι γηπεδούχοι φυσικά ήταν σαφώς καλύτεροι, είχαν τον έλεγχο του αγώνα και έκλεισαν το πρώτο 45λεπτο προηγούμενοι 5-0!
Στο δεύτερο έπεσε γενικά ο ρυθμός του αγώνα και σημειώθηκαν δύο ακόμη γκολ από πλευράς γηπεδούχων.
Τα γκολ
Στο 10λεπτο ο Παναργειακός προηγήθηκε με 2-0 και ουσιαστικά εκεί κρίθηκε το αποτέλεσμα.
Στο 7′ με πλασέ μέσα από την περιοχή ο Μαρουκάκης άνοιξε το σκορ.
Στο 10′ ο ίδιος, από σέντρα του Μπουντόπουλου με πλασέ επίσης θα πετύχει το 2-0.
Ο Παναργειακός που παρά τα αναμενόμενα, παρέταξε πλήρη ενδεκάδα, έφθασε στο 3-0 στο 20′ με ατομική προσπάθεια και τελείωμα με πλασέ του Μπουντόπουλου.
Στο 22′ με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή το 4-0 από τον Καδά.
Στο 38′ συνδυασμός Μπουντόπουλου και Μαρουκάκη, ο τελευταίος με πλασέ πέτυχε το 5-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ρυθμό να είναι πολύ χαμηλά, σκόραρε δυο φορές ο Συρεγγέλας, στο 70′ και στο 75′ (την πρώτη φορά με ατομική ενέργεια, την δεύτερη αξιοποιώντας συρτή σέντρα του Παναγιώτου).
Διαιτητής κ. Αν. Κέκερης με βοηθούς τους κ.κ. Π. Σπηλιώτη και Β. Θεοδωρόπουλο από την Κόρινθο.
Συνθέσεις
Παναργειακός: (Γ. Κούτσης), Αλεν, Παναγιώτου, Καλύβας, Μπριλάκης, Μπούτας (46′ Γερόλυμος), Τσιμικλής, Μουσταφά, Μανδρινός, Μπουντόπουλος (46′ Φασούλης), Μαρουκάκης (55′ Ροκάι), Καδάς (46′ Συρεγγέλας).
Εικοσιμία:(Μ. Αθηναίος), Τσέτσα, Κουρσούμοφ, Ντεντλάλα, Κορσιάνος, Μπούσι (55′ Χρηστάτος), Κούρτι, Λαμπρόπουλος, Στεφανάτος, Μινέτος, Ντουκάι, Πολλάτος.