Pages

Σάββατο, Μαρτίου 2

Το δεύτερο εισιτήριο του αυριανού τελικού του final-4 της Κ-16 στην Πρόοδο Ιθ. 2-1 τον Παλληξουριακό

Στο μεγάλο αυριανό τελικό Α.Ο. Εικοσιμίας - Πρόοδος Ιθάκης
και στο μικρό Α.Ο. Σάμης - Α.Ο. Παλληξουριακός
Το δεύτερο εισιτήριο που οδηγεί στον τελικό του final-4 του πρωταθλήματος της Κ-14, από σήμερα το πρωί ανήκει στην Πρόοδο Ιθάκης, η οποία επικράτησε στο Ενωσιακό 2-1 του Παλληξουριακού.
Εκεί θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Εικοσιμίας, η οποία χθες το απόγευμα στο ίδιο γήπεδο επικράτησε της Σάμης με το ίδιο σκορ (2-1).
Στο μικρό τελικό θα συναντηθούν οι ηττημένοι των ημιτελικών, Σάμη - Παλληξουριακός.
Και στο σημερινό παιχνίδι, υπήρχε μεγάλη αγωνία, το θέαμα ήταν αρκετά καλό και τα «πιτσιρίκια» των δύο ομάδων έκαναν ότι μπορούσαν να προσφέρουν θέαμα και να διεκδικήσουν στα ίσια την πρόκριση.
Να σημειώσουμε ότι η Πρόοδος έχασε πέναλτι, ενώ το σκορ ήταν στο 0-1 με τον Βλησμά και το οποίο απέκρουσε το τερματοφύλακας του Παλληξουριακού Α. Γιώργο.
Συγχαρητήρια στις δύο ομάδες και τους προπονητές τους!
Τα γκολ
Οι τυπικά φιλοξενούμενοι, θα προηγηθούν στο 5' 0-1 με ωραίο πλασέ του Πρέζιου.
Αυτό το 0-1 θα είναι και το σκορ για το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη και στο 51' ο Μανωλόπουλος θα φέρει το ματς στα ίσια και στο 1-1, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Τέλος, ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του αγώνα και πάλι ο νεαρός ποδοσφαιριστής θα πετύχει με σουτ, από τα όρια της περιοχής, το τελικό 2-1 και θα στείλει την ομάδα του στον αυριανό τελικό με αντίπαλο τον Α.Ο. Εικοσιμίας.
Διαιτητής ο κ. Ν. Χατζηγεωργίου με βοηθούς τους κ.κ. Β. Θωμά και Δ. Γάτσιο.
Πρόοδος Ιθ.:(Χρ. Μανωλόπουλος - Ε. Πόρτολος), Βίγλιαρης, Μπραχίμι, Bushi A., Bushi L, Hida, Πάτερης, Μανωλόπουλος, Hyka, Βλησμάς, Πολυχρονάκης, Μαλιακρίδης.
Έπαιξαν και οι: Totaj, Πίππος.
Παλληξουριακός:(Γ. Ζάβαλης), Γιώργο Α., Βώρος, Βλάχος, Κουμπουλής, Σπυράτος, Καρίμ-Καμινάρης, Πρέζιος, Κρίστο, Συριάτος, Μουρελάτος, Παπαδάτος.