Pages

Κυριακή, Φεβρουαρίου 11

Η 7η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Κ-14.... Αποτελέσματα και βαθμολογία (Φωτορεπορτάζ)

Συνέχεια με την 7η αγωνιστική, τελευταία για τον πρώτο γύρο και πολύ ωραίο θέαμα, είχαμε το Σαββατοκύριακο 10-11/2/2024 στο πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ-14 της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. και τους τέσσερις αγώνες του προγράμματος.

Αγωνιστική δράση υπήρξε σε Αργοστόλι (2) - Ληξούρι και Μακρυώτικα.

Α.Ο. Πρόοδος Ιθάκης - Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς  0 - 8

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής άνοιξε το Σάββατο 10/2, όπου στις 10 το πρωί στο Δημοτικό Σταυρού "Ν. Ραυτόπουλος", ο Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς θα επικρατήσει εύκολα της γηπεδούχου Προόδου Ιθάκης με σκορ 8-0.

Χατ τρικ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Π. Μιχόπουλος

Τα γκολ του αγώνα

12’  0-1   Κ. Λιγγόπουλος

17’  0-2   Π. Μιχόπουλος

18'  0-3   Π. Μιχόπουλος

24'  0-4   Π. Μιχόπουλος

26'  0-5   Δ. Μολφέσης (αυτογκόλ)

28'  0-6   Α. Γρουζής

41'  0-7   Μ. Λεσάι

61'  0-8   Ρ. Τζαφέρι

Διαιτητής ο κ.  Α. Μπλίκας με βοηθούς τους κ.κ. Α. Βουτσινά και Π. Κομητόπουλο.

Πρόοδος Ιθ.:(Χ. Μανωλόπουλος), Αρκουζής, Βούλγαρης Ε., Ντόκα, Μολφέσης Δ., Ντότσι (28' Μιαρίτης), Dyli, Βούλγαρης Κ. (40' Σοσάρι), Παυλάτος, Τσάκο (65' Μήτσουρας), Μολφέσης Θ. (65' Κωστόπουλος), Λιάτος (65' Βεσκούκης).

Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς:(Σ. - Δ. Καππάτος), Μαλάι, Μανίκας, Μουστάκας, Τζαφέρι, Λαμπρόπουλος, Κατσούρης (36' Λεσάι), Γρουζής (55' Μεσολωράς), Μιχόπουλος Κ., Κεφαλληνός (22' Νταούτι),Μιχόπουλος Π. (45' Κουρούκλης), Λιγγόπουλος (55' Μπέλμπα).

Α.Π.Σ. Πυλαριακός - Α.Ο. Διλινάτων  6 - 1

Η συνέχεια σήμερα, Κυριακή 11/2/2024 στις 11 το πρωί, στο Δημοτικό Μακρυωτίκων με το ντέρμπι των πρωτοπόρων - αήττητων μέχρι τότε ομάδων του πρωταθλήματος και τον Πυλαριακό να παίρνει, ύστερα από ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι τη νίκη από τον Α.Ο. Διλινάτων με σκορ 6-1 και να ανεβαίνει βαθμολογικά με το απόλυτο 5Χ5, φτάνοντας τον αντίπαλο του στην κορυφή και μάλιστα με 1 παιχνίδι λιγότερο.

Το γκολ του αγώνα

17’  1-0  Α. Κάκιας

33'  2-0  M. Xhelaj

45'  3-0  M. Gremi

48'  4-0  G. Tanushaj

50'  5-0  Μ. Κουλουμπής

68'  5-1  Γ. Τσονίδης

70'  6-1  G. Tanushaj

Διαιτητής ο κ. Β. Θωμάς με βοηθούς τους κ.κ. Χρ. Αβάζαρο και Ξ. Καμπανό (φίλαθλο).

Α.Π.Σ. Πυλαριακός:(Κ. Κουγιανός), Καρούσος Κ., Γρηγοράτος (68' Αντύπας), Αργκουέρο, Gremi (68' Μιχελής), Xhelaj M., Danushaj, Xhelaj O.,  Κάκιας, Καμπανός (52' Παπαλεξανδράτος), Σινάι, Κουλουμπής.

Α.Ο. Διλινάτα:(Α. Κοκκόσης), Μυρωνίδης, Σταθούλιας, Καλαφάτης, Τζιβράς, Κοκκόσης (36' Αμπεσάτζε), Τσονίδης, Τριανταφυλλίδης, Πανταζάτος, Τζωρτζάτος Γ., Δούρος, Τζωρτζάτος Π. (47' Κολυβάς).

Α.Ο. Παλληξουριακός - Α.Ο. Αστέρας Ληξουρίου  2 - 0

Η 6η αγωνιστική θα συνεχιστεί την ίδια ημέρα και ώρα, στο Δημοτικό του Αγίου Αντωνίου στο Ληξούρι με το τοπικό, ανάμεσα σε Παλληξουριακό - Αστέρα.

Τελικά τη νίκη 3η στη διοργάνωση θα πάρουν οι "ερυθρόλευκοι" με σκορ 2-0, ενώ ο Αστέρας θα παραμείνει χωρίς βαθμό, μετά από 5 αγώνες.

Τα γκολ

20' 1-0  Ν. Αντωνέλος

35' 2-0  Α. Χριστοφοράτος

Διαιτητής ο κ. Χ. Τοτάκης με βοηθούς τους κ.κ. Π. Κομητόπουλο και Α. Φραγκισκάτο (φίλαθλο).

Α.Ο. Παλληξουριακός:(Γ. Λουλούδας), Κατσαΐτης (36' Μαχιλάι), Σαβράμης, Ζαρκάδας, Φαρακλός (60' Γρηγοράτος), Μπαντούνας, Δενδρινού (47' Μιχελή), Leka, Αντωνέλος, Πρεντάνου (65' Κατσιβέλης), Χριστοφοράτος Α.,  Ζαφειράτος (60' Βουτσινάς).

Α.Ο. Αστέρας Ληξ.:(Θ. Μαρκέτος), Πυλαρινός, Χαρίτος, Αναλυτής Σ., Χότζα (5' Κουρτάι), Αναλυτής Α., Φραγκισκάτος Δ., Λυκούδης Ν., Ελευθεράτος, Συνοδινός, Λυκούδης Σ. (36' Φραγκισκάτος Χ.), Αντωνάτος.

Α.Ο. Εικοσιμίας - Α.Ο. Σάμης  4 - 1

Στη συνέχεια, επίσης την ίδια ώρα στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, ο Α.Ο. Εικοσιμίας θα είναι ο νικητής στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 7η αγωνιστική και αντίπαλο τον Α.Ο. Σάμης με σκορ 4-1.

Αυτή ήταν η 2η νίκη για τους γηπεδούχους, ενώ για τους φιλοξενούμενους η 3η ήττα και πλέον ισοβαθμούν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Χατ τρικ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Α. Λούκας.

09’  0-1  Γ. Σπυράτος

13'  1-1  Ι. Μέρτικα

36'  2-1  Α. Λούκας

54'  3-1  Α. Λούκας

69'  4-1  Α. Λούκας

Διαιτητής ο κ. Π. Μπαζάρογλου με βοηθούς την κ. Κ. Χαρίση και τον κ. Ε. Μιχαλάτο (φίλαθλος).

Α.Ο. Εικοσιμίας:(Δ. Ζησιμάτος), Τσιμάρας (55' Τσιμάρας), Ζαπάντης (65' Διακάτος), ΤεπελέναΜπίνταΚαρλής (65' Γεωργόπουλος), Δούμας (12' Μηλάτος), Παπαγιαννόπουλος, Μερτίκα, Λούκας, Ρουχωτάς, Βουτσινάς.

Α.Ο. Σάμης: (Σπ. Παπαδάτος), Δημουλάς, Βασιλάτος, Σπυράτος, Παππάς, Γκρέμος,  Ρασσιάς, Στεφανάτος, Σακάι, Διγαλέτος, Παπαδάτος (39' Χολέβας), Βαλλιανάτος (63' Κλαουδάτος).