Κυριακή, Δεκεμβρίου 9

Ήττα 3-0 στην Ελευσίνα από τον Μανδραϊκό η Εικοσιμία

Επιβλητικός  και απόλυτα σοβαρός  ήταν ο Μανδραϊκός σήμερα το πρωί στην Ελευσίνα που επικράτησε  με 3-0 του Α.Ο. Εικοσιμίας σε αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο «Γεώργιος Ρουμελιώτης».
Οι γηπεδούχοι, ξεκίνησαν  εξαιρετικά από το πρώτο λεπτό και πίεζαν στην περιοχή των φιλοξενούμενων.
Η Εικοσιμία που τον τελευταίο καιρό δείχνει σημάδια βελτίωσης το πάλεψε, όμως πιο ποιοτικός ο αντίπαλος της θα πάρει μια δίκαιη, όσο και καθαρή νίκη
Επίσης να αναφέρουμε ότι στη συνέχεια η Κεφαλονίτικη ομάδα θα δώσει μαζί με τον αναβληθέν τρία συνεχόμενα παιχνίδια στην έδρα της, με Πάμισο Μεσσήνης, Παναργειακό και Αμβρυσσέα και εκεί θα προσπαθήσει να πετύχει το πρώτο της γκολ και την πρώτη της νίκη!
Τα γκολ του αγώνα
48056394_1232002103618990_1730688532558643200_nΣτο 22ο λεπτό, το αμυντικό τείχος των φιλοξενούμενων «έσπασε» όταν  o  Xαλκιάς με ωραία  ατομική ενέργεια και σουτ «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του 1-0.
Το 2-0 για τους γηπεδούχους έγινε από  τον Λελούδα, στο 35ο λεπτό μετά την ωραία ασίστ του Ντούλια και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε το Κουστουμπάρδη.
Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με αυτό  2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα  στο 88’, ο Μπόρι εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ντούλια πετυχαίνοντας  το τελικό 3-0.
Διαιτητής ο κ. Γ. Βλουτέλης από την Λέσβο, με βοηθούς τους κ.κ. Κ. Όντο και Ν. Γεναίο από την Αθήνα.
Μανδραϊκός:(Β. Σπάθας), Ιωσήπου, Καλαματιανός (67’ Κατσίκιας), Κωνσταντινίδης, Στρατάκης, Χαλκιάς, Μαυρίδης, Ντούμπερετ, Πασαλίδης (74’ Χαλβατζίου), Λέλουδας (58’ Πουλάκης), Μπούσης (46’ Μελετίδης), Ντούλιας.
Εικοσιμία:(Μ. Αθηναίος), Κουστουμπάρδης, Πολυδωράτος, Στεφανάτος, Μινέτος (54’ Αποστόλου), Ντουκάι Α. (75’ Χρίστο), Ντουκάι Ντ., Ζαμπαύτης, Κορσούμοφ, Πολλάτος Αλ. (46’ Κορσιάνος), Πολλάτος Δημ. (51’ Μανέντης), Ντεντλάλα.