Κυριακή, Νοεμβρίου 28

Αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής και βαθμολογία Superleague 1....

Ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 28/11/2021, το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Superleague 1, με τον Ολυμπιακό να συνεχίζει  απτόητος και αήττητος στη μοναξιά της κορυφής, διατηρώντας την διαφορά στους +6 βαθμούς από την Α.Ε.Κ., +10 (;) από τον Π.Α.Ο.Κ.!

Άλλη μια νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι πρωταθλητές, μετά την δύσκολη επικράτηση τους, στις καθυστερήσεις επί του Βόλου, στο Στάδιο "Γ. Καραϊσκάκης", με σκορ 2-1 και διατήρησαν την βαθμολογική τους διαφορά από τους "διώκτες" τους!

Πέρασε με νίκη 2-1 από τις "Ζωσιμάδες" και τον Π.Α.Σ. Γιάννινα, με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού η Α.Ε.Κ. και διατήρησε την διαφορά των -6 βαθμών, από τον πρωτοπόρο και περυσινό πρωταθλητή Ολυμπιακό.

Προσωρινή διακοπή στην Τούμπα στο μεγάλο ντέρμπι, λόγω επισοδείων και ενώ ο Άρης προηγείτο στο σκορ 1-0 όμως και μετά την επανέναρξη θα διατηρήσει αυτό το 0-1, παίρνοντας μια μεγάλη νίκη σε ένα γήπεδο "καμίνι"!

Νίκη με σκορ 2-1 ο Ο.Φ.Η. τον Ιωνικό εντός έδρας και έπιασε 4αδα!!

Νίκη για τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο επί του Παναιτωλικού με σκορ 2-0

Πολυβόλο ο Αστέρας Τρίπολης, χωρίς πρόβλημα 6-2 τον Ατρόμητο Αθηνών και βελτίωσε την βαθμολογική του θέση.

Πήρε το "Χ" στη Ριζούπολη η Λαμία, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη του Απόλλωνα Σμύρνης, χωρίς σκορ.

Στατιστικά

Συνολικά στους 7 αγώνες του προγράμματος σημειώθηκαν 20 τέρματα, 1 λιγότερο από την 10η αγωνιστική.

Μοναδική αήττητη στο πρωτάθλημα, η ομάδα του Ολυμπιακού!

Από αυτά οι γηπεδούχοι πέτυχαν 13 και οι φιλοξενούμενοι 6!

Στις νίκες οι γηπεδούχοι πέτυχαν 4 και οι φιλοξενούμενοι 1, ενώ είχαμε και 1 ισοπαλία.

Την καλύτερη άμυνα διαθέτουν Ολυμπιακός- ΠΑΣ Γιάννινα με 8 τέρματα παθητικό.

Την καλύτερη επίθεση η Α.Ε.Κ. με 24 τέρματα ενεργητικό.