Πέμπτη, Αυγούστου 25

Νικητές στο τουρνουά 5Χ5 του Αστέρα Ληξουρίου οι Abaluben (Εικόνες)

Ολοκληρώθηκε στο Ληξούρι το τουρνουά 5Χ5 του Αστέρα Ληξουρίου με τους Abaluben να επικρατούν εύκολα στον τελικό των L'Oreal Μadrid με σκορ 11-2 και να κατακτούν το πρωτάθλημα.

Η ομάδα των Abaluben μπήκε από νωρίς πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο προετοιμασμένη και πολύ καλά στημένη ενώ η L'Oreal Madrid ήταν πολύ νωχελική, πράγμα που της στοίχησε τον αγώνα, η ψαλίδα των γκολ άνοιξε από πολύ νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου οι Abaluben προηγήθηκαν με 4-0 και το παιχνίδι παίχτηκε κυρίως στην μια πλευρά του γηπέδου λόγω υψηλής έντασης από την πλευρά του νικητή.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε, φυσιολογικά ο ρυθμός, έχοντας ανοίξει και άλλο η διαφορά στο σκορ και στο τελευταίο 15λεπτο η LOreal κατάφερε να επικρατήσει τελικά των αντιπάλων της εύκολα, 11-2!

Abaluben:Λυκούδης, Ζερβός, Χατζιάι, Μπράτι, Δελαπόρτας, Κατσιβέλης, Λαδάς.

LOreal:Μαρκέτος, Διονυσάτος, Μαρούλης, Γαβαλάς, Συνοδινός, Δρακονταειδής, Σπυράτος.

Να συγχαρούμε τον Αστέρα Ληξουρίου για αυτή την όμορφη διοργάνωση και να ευχηθούμε μια καλή ποδοσφαιρική χρονιά σε όλους, μιας και σιγά - σιγά ομάδες και ποδοσφαιριστές μπαίνουν στα "βάσανα" της βασικής προετοιμασίας!