Σάββατο, Νοεμβρίου 11

Ο "καθρέφτης" της πρεμιέρας του τοπικού πρωταθλήματος Α' κατηγορίας - Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 11/11

Πρεμιέρα σήμερα Σάββατο 11/11/2023, πρωί και απόγευμα στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας, με τη διεξαγωγή των 3 εκ των 5 αγώνων του προγράμματος της 1ης αγωνιστικής, οι οποίοι έγιναν σε Μακρυώτικα - Σκάλα και Δ.Α.Κ. Αργοστολίου.

Α.Π.Σ. Πυλαριακός - Π.Α.Ο. Οδυσσέας Ιθάκης  4-0

Πρεμιέρα στα Μακρυώτικα για τον Πυλαριακό και τον Οδυσσέα Ιθάκης, αφού σήμερα Σάββατο 12/11 το απόγευμα, βρέθηκαν για 3η φορά αντίπαλοι φέτος.

Αυτή την φορά σε αγώνα της 1ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος Α'  κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι θα επικρατήσουν της ομάδας της Βόρειας Ιθάκης, η οποία είχε πολύ καλή παρουσία στο σημερινό παιχνίδι, με σκορ 4-0, σημειώνοντας το 3Χ3 στα μεταξύ τους παιχνίδια και θα μπουν με το δεξί στη διοργάνωση!

Α.Ο. Πρόννων - Α.Ο. Πρόοδος ΙΘάκης  2-1

Την ίδια ώρα, στο Δημοτικό Σκάλας και σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, οι γηπεδούχοι Πρόννοι θα κάνουν καλό ποδαρικό στη νέα σεζόν, αφού θα επικρατήσουν της Προόδου Ιθάκης με ανατροπή και σκορ 2-1, απέναντι σε μια καλή Πρόοδο στο πρώτο 45λεπτο.

Α.Ο. Εικοσιμίας - Α.Ο. Σάμης  2-1

Τέλος, το πρόγραμμα της ημέρας θα ολοκληρωθεί το απόγευμα στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, με το ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στον Α.Ο. Σάμης και τον Α.Ο. Εικοσιμίας

Τρίτη και τυχερή για τους γηπεδούχους, οι οποίοι θα πάρουν τη νίκη με σκορ 2-1 στις καθυστερήσεις και θα κάνουν ιδανική πρεμιέρα στο νέο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας.