Pages

Τετάρτη, Ιανουαρίου 10

Νέα εκτός έδρας νίκη για το αντρικό στον εξ´ αναβολής αγώνα με τον Αιγέα

Την 5η συνεχόμενη νίκη του πέτυχε το αντρικό τμήμα του Κεφαλληνιακού σήμερα το απόγευμα στη Γαστούνη σε αγώνα της 8ης εξ' αναβολής αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2 Ε.Σ.Κ.Α.Η..

Οι παίκτες του coach Κωστίδη δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα. Χωρίς καθαρό μυαλό και με λάθος επιλογές σε άμυνα και επίθεση βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και ισορρόπησαν το παιχνίδι και μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με σκορ 32-33.

Στο τρίτο και καθοριστικό 10λεπτο η απόδοση των φιλοξενούμενων έπιασε κόκκινο (7-38 το σκορ δεκαλέπτου) σε άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα να πάρουν μεγάλη διαφορά και ουσιαστικά να τελειώσουν το παιχνίδι και να δώσουν διαδικαστικό χαρακτήρα στο τελευταίο δεκάλεπτο με μια άνετη επικράτηση με σκορ 50-88!!

Το ΔΣ, ο coach και οι παίκτες θέλουν να αφιερώσουν αυτή τους τη νίκη στη Λίνα Πολλάκη (μέλος του ΔΣ του συλλόγου), στα παιδιά της Σταύρο και Έλενα καθώς και σε όλους τους οικείους συγγενείς, για την απώλεια του πολυαγαπημένου τους Ερωτόκριτου Καραβιώτη.

Δεκάλεπτα: 22-11, 10-22, 7-38, 11-17

Τελικό σκορ: 50-88

Διαιτητές: Μακρόπουλος - Λιαρομάτης

Αιγέας ΑΟ: Καραιζιώτης, Καραθανάσης, Ράλλης 3, Γιατράς 12 (1), Φίτσαλος 5 (1), Ζαφείρης 5 (1), Μουρτζίνης 4, Παρασκευόπουλος 9, Κόλλιας 2, Κορδόπάτης 8 (2), Καλάντζης 2.

Α.Σ. Κεφαλληνιακός:(Κωστίδης), Αντωνάτος 26 (5), Γαρμπής 2, Χρηστάτος 2, Βασιλάτος 2, Τιμοθεάτος 12 (2), Θεοδωράτος 8 (2), Δρακονταειδής 2, Κουνάδης, Λαμπρογιώτας 4, Μουίκης 8, Καραπέτσας 22 (5), Μεσολωράς.