Τρίτη, Δεκεμβρίου 5

Πολύ καλή η παρουσία του Α.Σ. ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ στο Πανελλήνιο Κύπελλο «Γιώργος Βόλαρης» 2023 στο Σ.Ε.Φ.

προπονητές του συλλόγου ΚΑΠΑΤΣΩΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΑΛΑΚΑ ΒΑΡΒΑΡΑ

Η αγωνιστική χρονιά έκλεισε  με τη συμμετοχή του συλλόγου μας στο Πανελλήνιο Κύπελλο «Γιώργος Βόλαρης» 2023 που έλαβε χώρα στο ΣΕΦ το τριήμερο 1-3 Δεκεμβρίου.

Οι αθλητές μας δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο αλλά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό αφήνοντας υποσχέσεις για το μέλλον σε μια διοργάνωση με πάνω απο 1600 αθλητές.

Πιο συγκεκριμένα:

Οι αθλήτριες Μουρελάτου Ευαγγελία και Γαλιατσάτου Μελωδία πέρασαν τον πρώτο γύρο με μεγάλη διαφορά πόντων απο τις αντιπάλους τους αλλά δεν τα κατάφεραν στον δεύτερο γύρο.

Η αθλήτρια  Βαγγελάτου Σπυριδούλα παρόλο που ήταν η πρώτη της συμμετοχή σε επίσημη διοργάνωση κ έπειτα απο δυο πολύ «δυνατούς»αγώνες δεν κατάφερε να μπει στα μετάλλια στο τελευταίο δευτερόλεπτο και κατέκτησε την 5η θέση.

Οι αθλητές Δαμιανός Βασιλάτος, Σιούτης Ιωάννης και Σπύρος Αλιβιζάτος οι οποίοι συμμετείχαν κ αυτοί πρώτη φορά κατάφεραν να ανταποκριθούν επάξια απέναντι στους αντιπάλους τους…

Ο αθλητής Μασούρας Δημήτρης του Συλλόγου Αετοί Μακεδονίας που φοιτεί στο νησί μας και προπονείται στο σύλλογο μας έπειτα από μια πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε την 5η θέση.

Συγχαίρουμε τους αθλητές μας και ευχαριστούμε τους γονείς τόσο για την στήριξη  όσο και για την εμπιστοσύνη τους