Κ.Ο.Α.:Εσωτερικό πρωτάθλημα 2024 - Προκήρυξη

Τρόπος διεξαγωγής : Α φάση Όμιλοι, Β φάση Knock out.

Δηλώσεις συμμετοχής : Έως Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου κ ώρα 19.00

Κλήρωση :Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου

Δικαίωμα συμμετοχής : 18 ετών κ άνω, άνδρες γυναίκες.

ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Μετά το πέρας των δηλώσεων συμμετοχής οι αθλητές θα χωριστούν από την επιτροπή κατάταξης αθλητών σε τρία γκρουπ δυναμικότητας .

Στην πρώτη κατηγορία θα συμμετέχουν 16 αθλητές χωρισμένοι σε 4 ομίλους 4 παιχτών.

Στη δεύτερη κατηγορία θα συμμετέχουν 16 αθλητές χωρισμένοι σε 4 ομίλους 4 παιχτών

Οι υπόλοιποι αθλητές θα χωριστούν επίσης σε γκρουπ 4 παιχτών και θα τοποθετηθούν στην τρίτη κατηγορία σχηματίζοντας όσους ομίλους απαιτούνται.

Οι αθλητές αγωνίζονται με όλους τους υπόλοιπους του ίδιου ομίλου

Οι δύο πρώτοι από τους ομίλους της Α κατηγ. σχηματίζουν 8αρι KNOCK OUT ΤΑΜΠΛΟ (MASTER)

Οι δύο πρώτοι τους ομίλους της Β κατηγ. μαζί με τον 3ο & 4ο της Α κατηγ. σχηματίζουν 16 αρι KNOCK OUT ΤΑΜΠΛΟ ( CHAMPION)

Οι δύο πρώτοι από τους ομίλους της Γ κατηγ. μαζί με τον 3ο & 4ο της Β κατηγ. σχηματίζουν KNOCK OUT ΤΑΜΠΛΟ (ROOKIES)

ΟΡΟΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ

Η φροντίδα της υγείας κάθε παίκτη και η ευθύνη συμμετοχής του στους αγώνες, βαρύνουν αποκλειστικά τον ίδιο.

Θα διεξαχθεί και μικρός τελικός

Οι αγώνες θα κρίνονται σε δύο (2) νικηφόρα σετ . Σε περίπτωση ισοπαλίας 1-1 σετ, θα διεξάγεται tie-break των 10 πόντων με διαφορά 2 πόντων.

Για το seeding θα ληφθούν υπόψη τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης των ομίλων.

Οι νικητές των αγώνων θα δηλώνουν το αποτέλεσμα στην γραμματεία .

Σε περίπτωση μη εύρεσης κοινής ώρας διεξαγωγής ενός αγώνα, η γραμματεία των αγώνων, παρουσία δύο μελών της επιτροπής αγώνων, θα προχωρεί σε κλήρωση μεταξύ των επιλογών των αγωνιζομένων.

Αθλητής ο οποίος θα κληθεί να αγωνιστεί και δεν είναι παρών, μετά από 15 λεπτά ο αντίπαλός του θα προκρίνεται στον επόμενο γύρο με walkover.

Οι παίκτες μπορούν να ζητήσουν διαιτητή από τον διευθυντή των αγώνων

Οι συμμετέχοντες οφείλουν να συμπεριφέρονται κόσμια. Οι διαπληκτισμοί ανάμεσα σε αθλούμενους δεν επιτρέπονται και συνεπώς δε φέρει καμία ευθύνη ο Όμιλος. Πρέπει να ενημερώνουν έγκαιρα την γραμματεία των αγώνων, σε περίπτωση αδυναμίας τους να προσέλθουν σε προγραμματισμένο αγώνα, για την αποφυγή ταλαιπωρίας των συναθλητών τους, να έχουν ανάλογο αθλητικό ένδυμα και τα επιτρεπόμενα για τα εκάστοτε γήπεδα υποδήματα.

Σε περίπτωση πολλών συμμετοχών ή δυσμενών καιρικών συνθηκών οι αγώνες θα παραταθούν αναλόγως.

Η επιτροπή αγώνων, ένεκα ανωτέρας βίας, έχει το δικαίωμα να τροποποιεί τους ανωτέρω όρους οριστικά και αμετάκλητα, προκειμένου να ολοκληρωθεί ομαλά το τουρνουά.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με μπάλες Dunlop australian open

• ΕΝΑΡΞΗ-ΩΡΕΣ & ΤΑΜΠΛΟ ΑΓΩΝΩΝ

Οι αγώνες της Α κατηγ. (όμιλοι & Knock out) θα διεξάγονται στα γήπεδα 1,2,3

Οι αγώνες της Β κατηγορίας (όμιλοι & Knock out) θα διεξάγονται στα γήπεδα 1,2,3 & 4

Οι αγώνες της Γ κατηγ. (όμιλοι) θα διεξάγονται στα γήπεδα 4 & 5

Οι αγώνες θα αρχίζουν καθημερινά από τις 16:00. Τις ημέρες των αγώνων δίνεται η δυνατότητα σε όσους το επιθυμούν και συμφωνούν οι αντίπαλοι τους, να αγωνισθούν πρωινές ώρες αλλά χωρίς την εποπτεία διαιτητή.

Τσάντα Polo στους δύο πρώτους

Μπαλάκια τένις κ overgrip για τον 3ο κ τον 4ο.

Γ Κατηγ. : Κύπελλο στους τρεις πρώτους,

Τσάντα Polo στο νικητή

Μπαλάκια τένις κ overgrip για τον 2ο 3ο κ τον 4ο.

Το γεύματα είναι χορηγία των εστιατορίων : Ampelaki (Ν. Λούκας), Butler’s House (Σπ. Βουργίδης), Γέφυρα (Αριστοφάνης Φ.) .

Οι τσάντες είναι χορηγία της εταιρίας Polo Hellas

• ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ

Επιτροπή κατάταξης αθλητών : Ανδρεόλα Ελένη, Σιαμάνης Αν., Γιαννόπουλος Δημ., Μπόβολος Χαρ., Αλεβιζόπουλος Γρ.

Επιτροπή αγώνων : Ανδρεόλα Ελ., Σιαμάνης Αν., Γιαννόπουλος Δημ., Μπόβολος Χαρ. Κεφαλάς Ευ.