Κυριακή, Σεπτεμβρίου 8

Α.Ο. Παλληξουριακός:Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ομάδα μας στην Άρτα από την Αναγέννηση

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ομάδα μας σήμερα το απόγευμα στο Δημ. Στάδιο Άρτας από την Γ.Α.Σ. Αναγέννηση Άρτας.

Στο μόλις πρώτο παιχνίδι της χρονιάς ο βαθμός δυσκολίας ήταν εξαρχής πολύ υψηλός: απέναντι σε μια ποιοτική και πιο έτοιμη ομάδα ανώτερης, μάλιστα, κατηγορίας η ομάδα μας μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική για 45 λεπτά με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο στο 0-0.

Με το ξεκίνημα του Β’ ημιχρόνου (48’) η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του παραγουανού φορ Γουίλσον Τσιμέλι. Όλα έγιναν πιο δύσκολα αφού ήταν δεδομένο πως η κούραση και οι απουσίες θα έπαιζαν σημαντικό ρόλο στη διαχείριση του αγώνα. Το δεύτερο γκολ του Τσιμέλι λίγο αργότερα (55’) ουσιαστικά «κλείδωσε» τη νίκη των γηπεδούχων με τον Θεοδωράκη Δ. (75’) που είχε περάσει ως αλλαγή να σκοράρει για το τελικό 3-0.

Πολύ αξιόλογη η προσπάθεια όλων των παιχτών μας για ένα τόσο απαιτητικό παιχνίδι σε αυτή τη πρώιμη φάση της σεζόν.

Αξιοσημείωτη η εμφάνιση του νεαρού 16χρονου Τερματοφύλακα της ομάδας μας Βλάχου Θ.

Ντεμπούτο για την ομάδα μας έκαναν οι Μακρυνώρης Γ. καθώς και οι νεαροί Σαμακοβλής Ευστρ. (2005) και ο Κόλιερ Αλεξ. (2007).