Δευτέρα, Μαρτίου 27

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τον ΑΣΚ

Ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά, σημείωσε άλλη μία νίκη επί της ομάδας Νέοι Εσπερος ΑΟΠΑ στο Αργοστόλι με 66-47 και συνεχίζει την πολύ καλή του πορεία στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η, που τον φέρνει σε τροχιά πλέι οφ.
Η ομάδα μας, είχε ένα εξαιρετικό 3ο δεκάλεπτο στο παιχνίδι, όπου κατάφερε να πάρει διαφορά στο σκορ και να φτάσει από εκεί και πέρα σε μία άνετη νίκη.
Πρώτος σκόρερ για τον ΑΣΚ ήταν ο Μπαχός με 20 πόντους και 5 τρίποντα, ο Ακτύπης ακολούθησε με 16  ενώ ο εορτάζοντας Βαγγέλης Καραπέτσας είχε σημαντική συμβολή στην  νίκη τελειώνοντας τον αγώνα με 11 πόντους και 2 τρίποντα.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μακρόπουλος – Γεράνιος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-8, 22-15, 50-32, 66-47
ΑΣΚ (Φίλιππος Ροδόπουλος): Μπαχός 20 (5), Ακτύπης 16 (1), Καραπέτσας 11 (2), Βαλλιανάτος 6, Τραυλός 5, Λιάκος 2, Θεοδωράτος 2, Βλασσόπουλος 2, Γιαννάτος 2, Μητρόπουλος, Καβαλλιεράτος, Μουίκης Γ.
Χρήσιμες εμπειρίες για το Εφηβικό

Την Κυριακή η εφηβική ομάδα του ΑΣΚ αναμετρήθηκε με την ομάδα  Νέοι Εσπερος ΑΟΠΑ στην Πάτρα, αλλά παρά το γεγονός ότι πάλεψαν για 20 λεπτά, δεν τα κατάφεραν τελικά και ηττήθηκαν με 68-39 στο πλαίσιο του Final 6.
Από τους αγώνες του Εφηβικού, εμπειρίες αποκόμισαν τα παιδιά του παιδικού που χρησιμοποιήθηκαν από τον προπονητή Μανώλη Δούλια και αυτό θα είναι ένα μεγάλο «όπλο» τους για την επόμενη αγωνιστική σεζόν.
Διαιτητές: Γεράσιος – Κατηφόρης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 26-22, 47-32, 68-39
ΑΣΚ (Μανώλης Δούλιας): Γιαννάτος 9 (2), Μουίκης 8 (1), Ντεράι 6 (1), Μανίκας 6 (2), Τραυλός 5, Χατζής 3, Παγουλάτος 2, Καββαδίας Λυσσ., Παυλάτος, Ρουχωτάς, Γκαβός.