Δευτέρα, Μαΐου 8

Μέταλλο πρωταθλητή ο ΚΑΟ... Νίκησε τον Διαγόρα εκτός έδρας 58-74

Ο ΚΑΟ πέρασε αλώβητος από την πιο καυτή έδρα του ομίλου κόντρα στην αξιόμαχη ομάδα του Διαγόρα.
Αποδίδοντας πολύ καλό μπάσκετ καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και παίρνοντας κεφάλι από το 1° δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει μια εύκολη νίκη όπως αποδεικνύει και το τελικό σκορ(58-74).
Η ευρεία αυτή νίκη έδωσε τη δυνατότητα στον coach να δοκιμάσει διάφορα σχήματα και συστήματα ενόψει των αγώνων playoffs.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο coach Αντωνάτος χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες, οι οποίοι απέδωσαν τα μέγιστα με αποκορύφωμα ότι στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα στην πεντάδα συμμετείχαν οι 4 "μικροί" της ομάδας,οι οποίοι τέλειωσαν τον αγώνα, χωρίς να αλλάξει η ροή του.