Δευτέρα, Δεκεμβρίου 18

"Δια Πυρός και σιδήρου ο ΚΑΟ"

"ΔΙΑ ΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟΥ Ο Κ.Α.Ο." στο ντέρμπι κορυφής, καθώς οι δύο ομάδες ήταν αήττητες, του 2ου ομίλου της Β' ΕΣΚΑ-Η ο Κ.Α.Ο. κέρδισε δύσκολα την Κρήνη με 51-49.
Η ομάδα μας να κυνηγάει στο σκορ για 39 λεπτά. Στο τελευταίο λεπτό και μετά από αντεπίθεση διαρκείας η ομάδα μας πήρε προβάδισμα στο σκορ και διατηρώντας την ψυχραιμία της, έβαλε το πέμπτο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα στη συλλογή της.
Γενικά ένα κακό παιχνίδι για την ομάδα μας, μια νίκη οριακή και επεισοδιακή, αλλά ταυτόχρονα μια νίκη ψυχωμένη.
Μελανό σημείο περίπου 5 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα η αψιμαχία ανάμεσα σε δυο παίκτες που είχε σαν αποτέλεσμα τις αποβολές των παικτών και των πάγκων των δύο ομάδων.
Οι δύο ομάδες συνέχισαν και τέλειωσαν το παιχνίδι με 4 παίκτες.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους φίλους του Κ.Α.Ο. που μας βοήθησαν και που μας έδωσαν τη πίστη τους για την νίκη αυτή.
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας στις 14/1/2018 εκτός έδρας με τον Σείριο Πατρών.
Δεκάλεπτα: 11-17, 7-9, 13-15, 20-8