Τετάρτη, Μαΐου 25

Ο "καθρέπτης" της 4ης αγωνιστικής των playofs ανόδου στην Γ' Εθνική κατηγορία - Αποτελέσματα & Βαθμολογία

Πάλεψε πολύ η Εικοσιμία...... Τη νίκη η Αχαϊκή 1-0 και προβάδισμα ανόδου για τα "καναρίνια"
Νέο "Χιτσκοκικό" φινάλε στον Πλάνο Τσιλιβί-Αστέρας 2-2
Συνέχεια λοιπόν, σήμερα Κυριακή απόγευμα σε Αχαγιά και Τσιλιβί με τους αγώνες της 4ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου Γ' Εθνικής κατηγορίας του 12ου Ομίλου, με την εκπρόσωπο του Κεφαλονίτικου ποδοσφαίρου ομάδα της Εικοσιμίας, να γνωρίζει την τέταρτη, σε ισάριθμα παιχνίδια ήττα, στην Κάτω Αχαγιά από την Αχαϊκή και σκορ 1-0. Αυτή την φορά όμως στάθηκε επάξια πάλεψε και για λίγα λεπτά δεν έκανε το μεγάλο "μπαμ"!
Στο άλλο παιχνίδι του Ομίλου, στο ντέρμπι του Πλάνου στο Τσιλιβί Ζακύνθου και σε ένα νέο Χιτσκοκικό φινάλε ο Αστέρας έκλεψε την ισοπαλία ισοφαρίζοντας 2-2 στο 90+1'!!

2 - 2

Μπορεί να γνώρισε την ήττα και αυτή την αγωνιστική, την 4η της σειράς, η Εικοσιμία με σκορ 1-0 από την Αχαϊκή στην Κάτω Αχαγιά, όμως προσπάθησε για το καλύτερο με πάθος και πίστη ότι μπορεί να τα καταφέρει και για 79' είχε προβληματίσει το αντίπαλο στρατόπεδο.
Τελικά ήρθε το γκολ στο 79' από τον Δενδρινό που έδωσε σαφές προβάδισμα ανόδου στην ομάδα του.
Φάση από τον αγώνα του πρώτου γύρου Εικοσιμίας-Αχαϊκής
Στο άλλο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής, στο μεγάλο ντέρμπι του 12ου ομίλου, που είχε ξεκινήσει νωρίτερα και συγκεκριμένα στις 3:30 μ.μ. στη Ζάκυνθο στο γήπεδο του Πλάνου στο Τσιλιβί, είχαμε μια επανάληψη του προηγούμενου αγώνα των γηπεδούχων, μόνο που αυτή την φορά ο Αστέρας ήταν η ομάδα που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-2. Έτσι, η ομάδα του Αλ. Γαβριλόπουλου γίνεται το άλλο φαβορί για την άνοδο στην Γ' Εθνική.