Δευτέρα, Νοεμβρίου 18

Ευχάριστο Σ/Κ για τον Κεφαλληνιακό 2013

1η νίκη για τους άντρες
Το Σάββατο 16/11, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικης της Β’ ΕΣΚΑ-Η, το αντρικό μας τμήμα κατέκτησε την πρώτη του νίκη με τον coach Σκροπολίθα στον πάγκο του, απέναντι στην Α.Ε. Ροΐτικων με σκορ 55-40.

Οι παίκτες μας μπήκαν συγκεντρωμένοι στον αγώνα και πραγματοποιώντας ένα δυνατό πρώτο δεκάλεπτο, έκλεισαν το 1ο ημίχρονο με διαφορά 13 πόντων. Η ομάδα των Ροΐτικων αντέδρασε και ψαλίδισε τη διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο και οι ομάδες πήγαιναν κοντά έως και τις αρχές του 4ου δεκαλέπτου. Η ομάδα μας με ένα ξέσπασμα ανέβασε τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους κάνοντας τα τελευταία λεπτά του αγώνα να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.
ΚΑΟ (Σκροπολίθας): Δημητριάδης, Αλυσανδράτος, Δρακάτος, Χαλκιάς 5 (1), Ντούβαλης 2, Αγγούριας 4, Λιάκος 11, Μεγάλος 8, Βαγγελάτος 9, Δαμκαλής 8 (1), Καραπέτσας 4, Μινέτος 4
ΑΕ Ροΐτικων (Σταιμπάνος): Βεργής 9 (1), Γεωργίου, Σταυρογιαννόπουλος, Τσουρούλας, Λάππας 3 (1), Βράκας 11 (2), Καντίτζαρος 8 (1), Τόλιας 8, Μπαλτιμάς, Σινογεωργός 1
Τελικό σκορ: 55-40
Δεκάλεπτα: 19-9, 13-10, 8-15, 15-6
Διαιτητές: Κωστής - Φωτόπουλος
Ιατρός αγώνα: Τσιμάρας

Συνέχεια των καλών εμφανίσεων από το παιδικό
Τη σκυτάλη πήρε το παιδικό μας τμήμα που την Κυριακή 17/11 νίκησε με σκορ 68-44 τον Α.Σ. Απολλωνιάς.
Οι παίκτες του coach Αντωνάτου είχαν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και δεν έχασαν το προβάδισμα σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στον coach να δώσει μεγάλο χρόνο συμμετοχής σε όλα τα παιδιά.
ΚΑΟ (Αντωνάτος): Γαρμπής Μ. 3, Τιμοθεάτος 6 (2), Δρακάτος 9, Ντούβαλης  12 (1), Κουταβάς 10, Κουμαριώτης, Ζαπάντης 8, Γαρμπής Α. 3, Κρεμμύδας 2, Αγιανδρίτης 10, Καββαδίας, Αντωνάτος 5
Α.Σ. Απολλωνιάς: (Σιαμαντάς): Παπαδόπουλος, Μιχαλόπουλος, Μιχαλάτος 2, Γιαννακόπουλος 2, Σταυλιώτης, Τζογκλής 9 (1), Γεωργόπουλος 9, Μανέττας 8, Ονόκα, Κουτελιώτης 2, Ρηγάτος 12, Μόσχου
Τελικό σκορ: 68-44
Δεκάλεπτα: 13-3, 13-13, 27-15, 15-13
Το Σαββατοκύριακο δεν είχαμε μόνο αγωνιστικούς λόγους για να είμαστε χαρούμενοι.
Ο έφορος του συλλόγου μας, Δημήτρης Τιμοθεάτος, το Σάββατο έγινε μπαμπάς για 2η φορά.
Η σύζυγος του έφερε στον κόσμο ένα υγιέστατο κοριτσάκι. Ευχόμαστε να είναι πάντα υγιής και χαμογελαστή και να τη δουν όπως επιθυμούν!