Κυριακή, Σεπτεμβρίου 24

Ήττα για τον Παλληξουριακό 2-0 από το Νέο Αμφίλοχο..... Υποσχέσεις από την καλή του εμφάνιση

Παρά την ήττα του με σκορ 2-0 στην Αμφιλοχία, από τον Νέο Αμφίλοχο, σήμερα το απόγευμα, ο Παλληξουριακός παρουσίασε πολύ καλή και ελπιδοφόρα εμφάνιση, μόλις μια εβδομάδα πριν την πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.
Μια εμφάνιση που σίγουρα θα βοηθήσει στην ψυχολογία των ποδοσφαιριστών του Σπ. Παπαδάτου και αυτό ήταν το ζητούμενο, μιας και το σκορ είναι το τελευταίο που θα ενδιέφερε.
Οι «ερυθρόλευκοι» θα μπορούσαν να είχαν αποφύγει την φιλική αυτή ήττα, αν δεν έκαναν κάποια λάθη. Δέχθηκαν μάλιστα στο 20λεπτο το 0-1 από στημένη φάση.
Έχασαν δυο ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με πολύ καλή κυκλοφορία μπάλας και από τις δυο ομάδες, με λίγες καλές ωστόσο φάσεις, ενώ και το 0-2 το δέχθηκαν από μια κακή στιγμή και μια κόντρα!
Στο διάστημα αυτό πάλεψαν για κάτι καλύτερο, είχαν την υπεροχή και όπως προαναφέραμε, έχασαν δυο καλές ευκαιρίες.
Η σύνθεση του Παλληξουριακού:(Σπ. Παπαδάτος), Σκαμαντζούρας, Ζάβαλης, Πολυδωράτος, Στ. Βαλεντής, Κ. Αραβαντινός, Αρμάντο, Λούλουδας, Πολλάκης, Αντωνάτος,, Κόμητας, Πολλάτος.
Έπαιξαν και οι:Ζαφειράτος, Κουστουμπάρδης, Μπράτι, Λυκούδης, Καππάτος, Μπάτης, Βαλεντής Αγγ.