Κυριακή, Φεβρουαρίου 25

Νίκη ουσίας και ψυχολογίας ο Κεφαλληνιακός

Μια πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στον Ιωνικό Πατρών με 69-60 μετά από ένα μήνα απραξίας.
Ο ΚΑΟ φανερά επηρεασμένος από την μεγάλη αποχή δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και βρέθηκε να κυνηγά από νωρίς στο σκορ (25-8 1ο δεκάλεπτο και 40-24 στο ημίχρονο).
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη για τη νίκη και με όπλο της την πολύ καλή άμυνα βρήκε ρυθμό στην επίθεση μείωσε αρχικά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου σε 47-43 και ολοκλήρωσε την ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο.
Όλοι όσοι αγωνίστηκαν έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και πήραν μια νίκη που θα βοηθήσει ψυχολογικά όσο και βαθμολογικά για την συνέχεια. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας στις 4/3 στις 17:00 εντός έδρα με τις Ιτιές Πατρών.
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου - Μαριδάκης.
Δεκάλεπτα: 25-8, 15-16, 7-19, 13-26
Τελικό: 60-69
Ιωνικός (Πετρίτσης): Κρίθης, Μπούμπαλης 25 (2), Πετρίτσης, Ευστρατιάδης 13 (3), Νίκας 3 (1), Τσάρας 5 (1), Σιδεράκης, Διαμαντόπουλος 6, Σταθόπουλος 6 (1), Μακρής 2.
ΚΑΟ (Αντωνάτος): Κουνάδης, Κρητικός 15 (4), Γασπαρινάτος, Μανέντης 8, Μπλέτσος, Ρεμούντος 7 (1), Βασιλάκης, Μαγουλάς 15, Βαγγελάτος 10, Κουμαριώτης 14, Δεληκωστόπουλος.