Κυριακή, Φεβρουαρίου 4

Ήττα για τον Κεφαλληνιακό στο Αίγιο

Δεύτερη  ήττα για τον Κεφαλληνιακό στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας Ε.Σ.Κ.Α.Η., αυτή την φορά στο Αίγιο, στο ντέρμπι με την Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου με σκορ 65-54.
Ένα παιχνίδι που κρίθηκε κυρίως στο κακό αρχικό ξεκίνημα του Κεφαλληνιακού.
Η ομάδα του Γ. Αντωνάτου ξεκίνησε πολύ άσχημα την πρώτη περίοδο με αποτέλεσμα να να την κλείσει πίσω στο σκορ 14 πόντους (24-10). Στα υπόλοιπα ισορρόπησε, μείωσε στο δεύτερο στους 5 (11-20), ενώ το τρίτο το ολοκλήρωσε ισόπαλη με σκορ 16-16.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο έδωσε μεγάλη μάχη για την ανατροπή, μείωσε σε 53-52, αλλά τελικά δεν κατάφερε την ολική ανατροπή, αφού τα δυο τρίποντα που πέτυχαν σε αυτό το σημείο οι γηπεδούχοι ήταν καθοριστικά.
Τελικό σκορ 65-54
Δεκάλεπτα: 24-10, 11-20, 16-16, 14-8
Τελικό σκορ: 65-54
Διαιτητές: Δημόπουλος - Κωνσταντινίδου
Φ.Λ.Α.:(Γιούπης), Ξυλιάς 24 (6), Τρίγκας, Καρκαγιάννης, Γκιώνης 6, Δαβίλας 2, Λεβεντέλης, Μαλτζώης, Δημόπουλος 19 (3), Παληοθόδωρος 2, Ντούρος 12 (1).
ΚΑΟ:(Αντωνάτος),Κουγιανός 15 (1), Κρητικός 4, Δρακάτος, Χατζηχρήστος, Κουμαριώτης 2, Ρεμούντος 12 (3), Μουρελάτος, Μαγουλάς 4, Βαγγελάτος 11, Δαμκαλής 6, Δαναλάτος.