Δευτέρα, Ιανουαρίου 28

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Κεφαλληνιακό στην Πάτρα

Ο Κεφαλληνιακός πλήρωσε το κακό του 1ο δεκάλεπτο και έχασε με 59 – 55 από τη Ν.Ε. Πατρών.
Η ομάδα μας μπήκε νωθρά στο παιχνίδι και βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από νωρίς με αποτέλεσμα να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο με 26 – 12 και το ημίχρονο με 38 – 23.
Στο 3ο δεκάλεπτο ο Κεφαλληνιακός ήταν καλύτερος σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε να μειώσει σε 41 – 39.
Στο 4ο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι.
Στο τέλος λίγο η εμπειρία των παικτών της Ν.Ε.Π., λίγο κάποια σφυρίγματα έδρας έδωσαν τη νίκη στην γηπεδούχο ομάδα.
Η προσπάθεια συνεχίζετε την Κυριακή εντός έδρας με την πρώτη και αήττητη Σφήκα Αμαλιάδας.
ΝΕΠ – ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 59-55
Δεκάλεπτα: 26-12, 38-23, 41-39, 59-55
ΝΕΠ:(Δημόπουλος), Σπανός, Μπαμπούνης, Αποστολόπουλος 10 (2), Σταύρου 5 (1), Ντεντόπουλος 13 (2), Σαρρής, Θεοχάρης, Γουβέλης 9, Ι. Σπυριδωνίδης 16 (4), Φάλαρης 2, Σ. Σπυριδωνίδης 4, Σδούκος.
ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: (Αντωνάτος), Κουταβάς 3, Κρητικός 3, Μπλέτσος, Παπαδημητρίου 4, Λιόκαυτος 5 (1), Αγγούριας 4, Καραπέτσας 5 (1), Μεγάλος 3 (1), Βαγγελάτος 4, Δαμκαλής 9, Βαλλιανάτος Ν. 11, Μινέτος 4.