Δευτέρα, Δεκεμβρίου 18

11 στα 11 και συνεχίζει ο ΑΣΚ! Νίκησε και την Ολυμπιάδα Πατρών στο Αργοστόλι

Άλλη μία σπουδαία νίκη σημείωσε ο  Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά,  την 11η στο εφετινό πρωτάθλημα της Α1 Ε.Σ.Κ.Α.-Η. και συνεχίζει αήττητος την πορεία του στην κορυφή της βαθμολογίας.
Ούτε η Ολυμπιάδα Πατρών, κατάφερε να ανακόψει την πορεία του, καθώς την κέρδισε άνετα στο κλειστό «Αντώνης Τρίτσης» του Αργοστολίου, με σκορ 81-63.
Η ομάδα της Κεφαλονιάς δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα, πήρε προβάδισμα και με εξαιρετική ευστοχία κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 50-37.
Στο δεύτερο ημίχρονο κάποιες προσπάθειες των φιλοξενούμενων να ξαναμπούν στο παιχνίδι… αναχαιτίστηκαν από τους παίκτες του Α.Σ.Κ., που και σε αυτό το παιχνίδι όσοι αγωνίστηκαν έβγαλαν πάθος και ένταση στο παρκέ!
Μάλιστα, ο Α.Σ.Κ. παρουσίασε για ακόμα ένα παιχνίδι πλουραλισμό στο σκοράρισμα καθώς 4 παίκτες τελείωσαν τον αγώνα με διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ υπήρχαν στιγμές που οι παίκτες του προσέφεραν και θέαμα με εντυπωσιακά καρφώματα!
O Α.Σ.Κ. κλείνει αήττητος το 2017 και στην κορυφή της Α1 κατηγορίας!
Α.Σ.Κ. – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ 81-63
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-12, 5-37,64-45, 81-63
Α.Σ.Κ. (Λεωνίδας Παπαδάτος): Χουλιαράς 9, Χατζής 7, Μπαχός 17 (5), Θεοδωράτος 2, Αγγελάτος 2, Ακτύπης 13 (1), Καραπέτσας 2, Βαλλιανάτος 14, Τσαπρούνης 15.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. (Δίπλαρος): Κατσαϊτης 10, Καρακάσης 9, Γιαννόπουλος 12 (2), Τουλάτος 4, Γιελελής, Αδαμόπουλος 10 (1), Κουμανιώτης 9 (1), Δούκας, Σούντρης 5, Γλίνης, Κοντονάσιος 2, Λανταβός 2.