Δευτέρα, Φεβρουαρίου 12

Περίπατος για τον Ν.Ε.Ο.Λ. 97-62 τους Νέους Εσπέρου

Με μία εμφατική νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Ν.Ε.Ο.Λ., αφού συνέτριψε με 97-62 την ομάδα Νέων Έσπερος Α.Ο.Π.Α. χθες το μεσημέρι στο Κλειστό Γυμναστήριο Ληξουρίου στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑ-Η.
Ο αγώνας ήταν ένας διαρκής μονόλογος για τους γηπεδούχους, οι οποίοι με πιεστική άμυνα και καλά ποσοστά έξω από τα 6,75, προηγήθηκαν με 41-11 στο τέλος του α’ δεκαλέπτου και 58-28 στο ημίχρονο.
Μόνο στη γ’ περίοδο κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι να ισορροπήσουν κάπως και να ρίξουν την διαφορά στο -22 (77-55). Η ομάδα μας συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στο δ’ δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με το ευρύ 97-62.
Τα δεκάλεπτα: 41-11, 58-28, 77-55, 97-62
*Επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι για τον Ν.Ε.Ο.Λ. την Κυριακή 25/02 με αντίπαλο τον Ολυμπιονίκη.
Ν.Ε.Ο.Λ. (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 9 (1), Παπαγιάννης 6 (1), Π. Συνοδινός 5 (1), Ντούλες 14 (4), Βεργανελάκης 7 (1), Χ. Συνοδινός 18 (3), Λιάκος 6 (2), Σκροπολίθας, Μαρούλης 11, Τρυφωνόπουλος 21, Μπέτι, Χαλκιάς.
ΝΕΟΙ ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α. (Πέτροβιτς): Κοροβέσης, Μπαρδάκης 5, Σαββόπουλος, Καλογιάννης 23 (5), Αποστολόπουλος 3, Κατσαβόπουλος 13 (3), Αργυρόπουλος 1, Κογιώνης 7 (1), Νάτσκος 10.