Το πανόραμα της 14ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής Μπάσκετ….. Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Συνέχισε την "τρελή" του πορεία ο Ν.Ε.Ο.Λ.
Νέα εκτός έδρας νίκη... Αυτή την φορά 80-65 το Χαλάνδρι!!
Νέα ήττα για το Π. Φάλληρο... Στην 1η θέση μόνος ο Ηλυσιακός
Η ομάδα του Μ. Τζουγανάτου συνεχίζει στην 2η θέση και 1 παιχνίδι λιγότερο...... Με το εξ' αναβολής πιάνει κορυφή!!
Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο
«Καταιγιστικός» παρουσιάστηκε ο Ν.Ε.Ο.Λ. στο Χαλάνδρι με αποτέλεσμα να πάρει το «διπλό» με 80-65 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής.
Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να βρήκαν αντίσταση στα πρώτα δέκα λεπτά με την ομάδα του Στεφανάκη να κρατά το προβάδισμα με 14-13 (10΄), όμως από εκεί και έπειτα με ένα επιμέρους 14-6 στα πρώτα πέντε λεπτά της δεύτερης περιόδου ο Ν.Ε.Ο.Λ. με ένα… ξέσπασμα ανέτρεψε το εις βάρος τους αποτέλεσμα και κράτησε τα ηνία του σκορ μέχρι και το τελικό σφύριγμα του παιχνιδιού.
Έτσι η ομάδα από το Ληξούρι έγραψε το 11-2, ενώ η ομάδα από το Χαλάνδρι παρά την προσπάθεια της σε ακόμα ένα ματς έμεινε στο 2-12.
Την επόμενη αγωνιστική, η ομάδα της Κεφαλονιάς θα φιλοξενηθεί στο Κλειστό Ληξουρίου, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής, στις 2 το μεσημέρι τον ΚΑΟ Κορίνθου και στο Κλειστό Ληξουρίου δεν πρέπει να πέφτει "καρφίτσα".
Στατιστικά τώρα, οι γηπεδούχοι πήραν 5 νίκες, έναντι 2 των φιλοξενούμενων, στα 6 παιχνίδια που διεξήχθησαν χθες για την 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου.