Κυριακή, Ιανουαρίου 26

"Τρένο" ο ΝΕΟΛ πέρασε και από το Χαλάνδρι 65-80

«Καταιγιστικός» παρουσιάστηκε ο ΝΕΟΛ στο Χαλάνδρι με αποτέλεσμα να πάρει το «διπλό» με 80-65 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής.
Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να βρήκαν αντίσταση στα πρώτα δέκα λεπτά με την ομάδα του Στεφανάκη να κρατά το προβάδισμα με 14-13 (10΄), όμως από εκεί και έπειτα με ένα επιμέρους 14-6 στα πρώτα πέντε λεπτά της δεύτερης περιόδου ο ΝΕΟΛ με ένα… ξέσπασμα ανέτρεψε το εις βάρος τους αποτέλεσμα και κράτησε τα ηνία του σκορ μέχρι και το τελικό σφύριγμα του παιχνιδιού.
Έτσι η ομάδα από το Ληξούρι έγραψε το 11-2, ενώ η ομάδα από το Χαλάνδρι παρά την προσπάθεια της σε ακόμα ένα ματς έμεινε στο 2-12.
Διαιτητές: Κοντίλης-Αντωνίου
Τα δεκάλεπτα: 14-13, 13-27, 21-28, 17-12
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ: (Στεφανάκης-Αναγνώστου), Κονδύλης 16(3), Γιαννόπουλος, Ανδρουλάκης, Δεμέναγας 6 (1), Αυδής 3, Δημητριάδης 4, Μωραιτης 21 (3), Μορφονιός 5 (1), Αμπελάς 5,
Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 3 (1), Βαρσάμος.
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ: (Τζουγανάτος-Χαιδας), Αντωνάτος Γ 12, Ιωάννου 8(1), Ρεκουνιώτης 10, Αντωνάτος Η, Πολίτης 21 (3),
Συνοδινός, Θεοδωράκος 10 (2), Λαμπρόπουλος 5, Πορτελάνος, Τρυφωνόπουλος 14.