Κυριακή, Νοεμβρίου 27

Είχε τον "γιατρό" του ο Ηρακλής..... 2-0 την Έρυσσο και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής

Στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας στα Τζαννάτα, ο Ηρακλής Πρόννων επικράτησε, δίκαια της Ερύσσου με σκορ 2-0 και βρέθηκε μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αφού τον ευνόησαν και τα υπόλοιπα αποτελέσματα.
Η ομάδα του Σπ. Τζωρτζάτου, καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε την κατοχή της μπάλας, έλεγχε το παιχνίδι και η νίκη της είναι δίκαιη. Μια νίκη με την οποία παραμένει αήττητη, μετά από τρεις αγώνες, έχοντας συνολικά μέχρι σήμερα δυο νίκες και μια ισοπαλία.
Το παιχνίδι ήταν μέτριο με λίγες καλές φάσεις, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις ομάδες ισόπαλες, χωρίς σκορ.
Τα γκολ
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47’, οι γηπεδούχοι θα προηγηθούν στο σκορ 1-0, με ένα εντυπωσιακό μονοκόματο σουτ εκτός περιοχής, του Καχρίλα στο «Γ» της εστίας του Σιμάτου, μετά το διώξιμο των αμυντικών της Ερύσσου.
Το 2-0 που θα «κλειδώσει» οριστικά τη νίκη των γηπεδούχων θα πετύχει στο 85’, ο 15χρονος Θοδωρής Πετράτος, που είχε περάσει σαν αλλαγή στο παιχνίδι, με κοντινό πλασέ μετά την σέντρα από δεξιά.
Διαιτητής ο κ. Σπ. Μαγουλάς με βοηθούς τους κ.κ. Ε. Σούλα και Γ. Μυρσίνια.
Ένα τεχνικό πρόβλημα δεν μας επέτρεψε να έχουμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων τις οποίες θα προσθέσουμε αύριο.