Δευτέρα, Ιανουαρίου 13

Πρωτάθλημα Κ-14... Συνέχεια με 3 εξ' αναβολής αγώνες της 6ης αγωνιστικής

Με σημαντικά παιχνίδια συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 11-12/1/2020, το πρωτάθλημα υποδομών της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. και συγκεκριμένα αυτό της Κ-14, με τους εξ’ αναβολής τρεις αγώνες της 6ης αγωνιστικής.
Το θέαμα και πάλι ήταν πολύ όμορφο και η κορυφή άλλαξε πλέον κάτοχο, μιας και η Εικοσιμία βρίσκεται μόνη σε αυτή!
Συνολικά σημειώθηκαν 15 τέρματα στα 3 παιχνίδια της εξ’ αναβολής 6ης αγωνιστικής!!
Στο ντέρμπι του Αγίου Αντωνίου, στο Ληξούρι, η Εικοσιμία θα πάρει μια μεγάλη νίκη, που την κάνει μεγάλο φαβορί για την πρωτιά, από τον Παλληξουριακό με σκορ 5-0!!

Α.Ο. Σάμης – Π.Α.Ο. Εύγερος  3-1
Τη νίκη με σκορ 3-1 κατέκτησε η Σάμη απέναντι στην Εύγερο με σκορ 3-1 και συνεχίζει στην 5η θέση της βαθμολογικής κατάταξης.
Τα γκολ
31’ 1-0 Δελαπόρτας
39’ 1-1 Papa
48’ 2-1 Κλαουδάτος
66’ 3-1 Κουτσομύτης
Διαιτητής η κα Μ. Μάστορα με βοηθούς τους κ.κ. Δ. Γάτσιο και Δελαπόρτας (φίλαθλο).
Σάμη:(Κ. Καβαλλιεράτος), Αλυσανδράτος, Παπαδάτος, Διγαλέτος, Κουτσομύτης, Σπυράτος, Δρακουλόγκωνας Ι., Σιφνάκης, Δελαπόρτας, Δημουλάς, Φιλιππάτος, Κλαουδάτος.
Έπαιξε και ο:Παπαβασιλείου, Αντωνάτος, Ελμαζάι.
Εύγερος:(Γ. Τζουγανάτος), Κοσμάτος, Σταθάτος Σωτ., Μπίντα, Ταβιανάτος, Ταβιανάτος Η., Papa, Λαμπρόπουλος, Λασκαράτος E., Λασκαράτος A., Ζουρνατζής, Μπούζος Dedlala.
Έπαιξε και ο:Μπίντα, Κωνσταντάκης.

Π.Α.Ο. Οδυσσέας – Α.Ο. Πρόννοι  2-4
Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι στον Σταυρό και τον Ρραπάι να πετυχαίνει χατ τρικ οι Πρόννοι με διπλή ανατροπή θα επικρατήσουν του γηπεδούχου Οδυσσέα Ιθάκης με σκορ 4-2 και θα πλησιάσουν περισσότερο στην κορυφή.
Τα γκολ
17’ 1-0 Shkambaj
23’ 1-1 Ρραπάι
25’ 2-1 Βασιλόπουλος
34’ 2-2 Τσονακαρίδης
45’ 2-3 Ρραπάι
58’ 2-4 Ρραπαι
Διαιτητής η κα Α. Δαμιανού με βοηθούς τους κ.κ. Π. Κομητόπουλο και Β. Περίχαρο (φίλαθλο).
Οδυσσέας:(Μαλιακρίδας), Γαϊλάς, Plepi, Μαλιακρίδας, Καραβίας Μ., Βασιλόπουλος Γ., Προσαλέντης, Μωραΐτης, Χύκα, Βασιλόπουλος Ι., Shkambaj.
Έπαιξε και ο:Τρέλλης, Μπλίκας, Ανδριανάτος.
Πρόννοι:(Δ. Παντελειός), Xhelaj, Θεοδωράτος, Περικλέους, Ζαπάντης, Καμπίτσης, Ριστάνης, Παπαδάτος, Τζάννης, Μανέντης, Τσονακαρίδης, Ραπάι.
Έπαιξε και ο:Παντελειός.

Α.Ο. Παλληξουριακός – Α.Ο. Εικοσιμίας  0-5
Σχετικά εύκολα η Εικοσιμία θα επικρατήσει του Παλληξουριακού 5-0 στον Άγιο Αντώνη και θα ανέβει στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος Κ-14.
Τα γκολ
11’ 0-1 Φίλιππας Γερ.
27' 0-2 Φίλιππας Γερ.
38' 0-3 Τσιλιμιδός Γιωρ.
63' 0-4 Φίλιππας Γερ.
69' 0-5 Τσιλιμιδός Γιωρ.
Διαιτητής η κα Α. Δαμιανού με βοηθούς τον κ. Ν. Αντωνιάδη και  την κα Μ. Μάστορα.
Παλληξουριακός:(Γ. Ζάβαλης), Γιώργο, Τζουγανάτος, Πυλαρινός, Κουμπουλής, Φαρακλός, Μπαράκος, Μουρελάτος Κ., Αλιβιζάτος, Κρίστο, Συριάτος, Κουρούκλης.
Έπαιξαν και οι: Μπεκίρη, Βλάχος, Μπανν.
Εικοσιμία:(Δ. Ζησιμάτος), Πρέντζας, Ραυτόπουλος, Χαραλαμπέλης, Πίρρα, Κοραμπάτος, Φίλιππας, Στρατιώτης, Φουρνιέ, Ζαπάντης, Τσιλιμιδός,  Μεσολωράς.
Έπαιξαν και οι:Ραυτόπουλος, Τσιμάρας.