Σάββατο, Αυγούστου 14

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά Beach Volley 2021 Λεπέδων..... Πρωταθλητές οι Χονδρόπουλος - Μαγκαβέτσος

Με τους ημιτελικούς και τελικούς αγώνες, ολοκληρώθηκε χθες Παρασκευή 13/8, στην μαγευτική παραλία των Λεπέδων στο Ληξούρι, το τουρνουά beach volley 2021.

Σε γενικές γραμμές είχαμε ένα άκρως επιτυχημένο τουρνουά, που ο ιερός του σκοπός, το έκανε ακόμη πιο ελκυστικό.

Είδαμε όμορφα παιχνίδια και την ομάδα των Χονδρόπουλου - Μαγκαβέτσου να κατακτά την πρωτιά.

Στον πρώτο ημιτελικό οι Σιδέρης και Πανταζής, επικράτησαν 2-0 σετ των Νικ. Αραβαντινού - Δημ. Αραβαντινού και πέρασαν στον τελικό, μετά από ένα όμορφο παιχνίδι.

Στον δεύτερο ημιτελικό Χονδρόπουλος - Μαγκαβέτσος έκαναν την ανατροπή και επικράτησαν 2-1 σετ των Μουρελάτου - Αντωνάτου.

Στο μεγάλο τελικό, νικητές αναδείχθηκαν οι Χονδρόπουλος - Μαγκαβέτσος που επικράτησαν των  Σιδέρη – Πανταζή με 2-0 σετ!

Φυσικά, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές, στους αθλητές που συμμετείχαν και όσους βοήθησαν τον σκοπό του, συμβάλλοντας από το υστέρημα τους κάποιο ποσό, για την ενίσχυση των πυρόπληκτων των τελευταίων καταστροφικών πυρκαϊών στη χώρα μας και τα οποία θα διατεθούν για την αγορά ειδών πρώτης ανάγκης στους παραπάνω.

Απόλυτα λοιπόν όλοι ικανοποιημένοι, κυρίως οι διοργανωτές, ανανέωσαν το ραντεβού τους για του χρόνου, στον ίδιο χώρο και με καλύτερες προϋποθέσεις, χωρίς την μάστιγα της πανδημίας του covid19!