Κυριακή, Σεπτεμβρίου 14

Μια νίκη για το αντρικό και μια ήττα για το παιδικό του Α.Σ.Κ. σε σημερινά φιλικά παιχνίδια (φώτο)

Δυο φιλικά παιχνίδια, όπως ήταν προγραμματισμένο, έγιναν σήμερα το βράδυ στο Κλειστό Γυμναστήριο Αργοστολίου «Αντώνης Τρίτσης» για την παιδική και την αντρική ομάδα του Α.Σ. Κεφαλονιά.
Ήττα για το παιδικό στις λεπτομέρειες
Πρώτα χρονικά άρχισε ο αγώνας του παιδικού με φιλοξενούμενη την ομάδα της δυνατής Ολυμπιάδας Πατρών.
Η ομάδα μας ηττήθηκε στις λεπτομέρειες στην τελευταία ακριβώς επίθεση με σκορ 49-51 ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση στέλνοντας μήνυμα αισιοδοξίας για τη συνέχεια.
Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στον ίδιο χώρο αύριο το πρωί και ώρα 10:00.
Σπουδαία φιλική νίκη του αντρικού επί της Αχαγιάς ΄82
Ύστερα από καταπληκτική εμφάνιση το αντρικό τμήμα του Συλλόγου επικράτησε της Αχαγιάς ’82 που αγωνίζεται στην Α1 ΕΣΚΑΗ με σκορ 65-64.
Η εμφάνιση της ομάδας του Λεωνίδα Παπαδάτου σκόρπισε πολλά χαμόγελα όχι τόσο για την φιλική νίκη επί ενός αντιπάλου μιας ανώτερης κατηγορίας, αλλά για το γεμάτο παιχνίδι της, αν και βρίσκεται ακόμη σε περίοδο ακόμη προετοιμασίας.
Αύριο στις 12:00  η ρεβάνς στον ίδιο χώρο.

Αναλυτικό ρεπορτάζ και από τους δυο αγώνες αύριο.