Τετάρτη, Ιανουαρίου 15

Ισάριθμες ήττες των μικτών μας Κ-12 & Κ-14 σήμερα στην Πάτρα

Ισάριθμες βαριές ήττες ο απολογισμός των μικτών μας στη Πάτρα
Με ισάριθμες ήττες ολοκλήρωσαν την προσπάθεια τους, σήμερα Τετάρτη 15/1 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μικτών Ενώσεων, οι μικτές μας ομάδες, με τις αντίστοιχες τις Ε.Π.Σ. Αχαΐας, στο Ενωσιακό "Α. Κάνιστρας" στην Πάτρα.
Η ομάδα της Κ-12 με σκορ 8-1, ενώ η Κ-14 με σκορ 8-0!

Κ-12

Ε.Π.Σ. Αχαΐας - Ε.Π.Σ.Κ.Ι.  8-1
Βαριά ήττα για την Κ-12
Δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το σημερινό παιχνίδι η μικτή ομάδα της Κ-12, από την αντίστοιχη της Αχαΐας και θα δεχθεί έτσι την 2η ήττα της στο παιχνίδι.
Οι Αχαιοί καλύτεροι πήραν μια εύκολη και δίκαιη νίκη, παρά την προσπάθεια που κατέβαλλαν τα πιτσιρίκια του Διον. Λιονάτου.
Άλλωστε ήταν μια ήττα εντός προγράμματος, μιας και η δυναμική, αλλά και η ποιότητα της ομάδας της Αχαΐας είναι γνωστή. Μάλιστα είναι ένα από τα μεγάλα φαβορί για την κατάκτηση της πρωτιάς στον 5ο όμιλο.
Έτσι, βρέθηκαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου, χωρίς πλέον την παρουσία της ομάδας της Ηλείας (έχει ένα παιχνίδι λιγότερο).
Τα γκολ
08' 1-0 Γεωργιτσόπουλος
09’ 2-0 Γκολφινός
12’ 3-0 Παρασκευόπουλος
24’ 3-1 Αλυσανδράτος
26’ 4-1 Ασπρούλιας
31’ 5-1 Κικίνας
32’ 6-1 Ασπρούλιας
35’ 7-1 Κικίνας
41’ 8-1 Κορφιάτης
Διαιτητής ο κ. Απ. Προβίδας με βοηθούς τους κ.κ. Χρ. Τάκο και Ι. Μπάκα  από την Αιτωλοακαρνανία.
Ε.Π.Σ. Αχαΐας:(Κ. Σωτηρόπουλος), Αναστασόπουλος, Τσεκούρας, Θεοδωρόπουλος, Χαβανής, Γκολφινός, Κικίνας, Παρασκευόπουλος, Ασπρούλιας, Γεωργιτσόπουλος.
Πάγκος:Φερτάκης, Καραβασίλης, Οφρυδόπουλος, Κορφιάτης, Παπαγεωργίου, Αλαφογιάννης.
Ε.Π.Σ.Κ.Ι.:(Δ. Λιονάτος), Μεσολωράς, Σταθάτος, Αλιβιζάτος, Πυλαρινός, Χοτζάι, Πλατανίτης, Σταμένης, Τόλης, Αλυσανδράτος.
Πάγκος:Παγουλάτος, Σιμωτάς, Πολλάτος, Μεσσάρης, Μοσχόπουλος, Ζάβαλης, Καππάτος.

Και η Κ-14 αποχώρησε με μια βαριά ήττα
Αμέσως μετά και στο ίδιο γήπεδο, η Κ-14 θα έχει την ίδια τύχη με αυτή της Κ-12 και θα γνωρίσει μια βαριά ήττα με σκορ 8-0!
Και σε αυτό το παιχνίδι οι γηπεδούχοι, όπως δείχνει και το τελικό σκορ, ήταν σαφώς καλύτεροι, πιο ποιοτικοί και πήραν με τη σειρά τους και αυτή μία ακόμη πολύ εύκολη νίκη με σκόρερ πέντε τερμάτων τον Παναγιωτακόπουλο.
Μια νίκη που τους φέρνει και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 5ου ομίλου, ισόβαθμη με την αντίστοιχη της Αιτωλοακαρνανίας.
Τα γκολ
01’ 1-0 Παναγιωτακόπουλος Α.
05’ 2-0 Παναγιωτακόπουλος Α.
20’ 3-0 Παναγιωτακόπουλος Α.
35’ 4-0 Γερόπουλος
39’ 5-0 Γασπαρινάτος
43’ 6-0 Παναγιωτακόπουλος Α.
45’ 7-0 Γασπαρινάτος
60’ 8-0 Παναγιωτακόπουλος Α.
Ε.Π.Σ. Αχαΐας:(Κ. Σωτηρόπουλος), Λιακόπουλος, Παναγιωτακόπουλος Δ., Μαρκόπουλος, Ανδρουτσόπουλος, Σταυρόπουλος, Γερόπουλος, Τζώρτζης, Τσεκούρας, Παναγιωτακόπουλος Α., Γασπαρινάτος.
Πάγκος:Αναγνωστόπουλος, Δήμας, Πατέλης, Χρυσανθακόπουλος, Τσιρώνης, Τσερκέζος.
Ε.Π.Σ.Κ.Ι.:(Σπ. Παπαδάτος), Γιώργο, Τσιλιμιδός, Κοραμπάτος, Φουρνιέ, Πίρρα, Συριάτος, Μουρελάτος Κ., Μπεκίρη, Ρραπάι, Φίλιππας, Κρίστο.
Πάγκος:Καραχρήστος, Τσονακαρίδης, Βασιλόπουλος, Αλυσανδράτος,  Στρατιώτης, Περικλέους, Παπαδάτος.