Δευτέρα, Φεβρουαρίου 18

Α.Σ. Κεφαλονιά: Νίκη για τους άνδρες, ήττα για τους παίδες, νίκη (χωρίς αγώνα) για τις κορασίδες

Η ανδρική ομάδα του Μ. Δούλια επικράτησε εύκολα της ελλιπούς ομάδας του Αιγίου (ΕΦΑ) με σκορ 62-50, στο χθεσινό παιχνίδι στο Αργοστόλι, που διεξήχθη στα πλαίσια της 13ης αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας της ΕΣΚΑΗ.
Η εξέλιξη του παιχνιδιού ανά  δεκάλεπτο: 16-12, 35-16, 48-29, 62-50.  Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Δούλιας): Καββαδίας, Ρουχωτάς 4, Αγγελάτος 10, Γεμενετζής 21 (3), Γκαβός 8 (2), Καββαλιεράτος 5 (1), Λιάκος, Μαγουλάς 12, Μανίκας 2, Μητρόπουλος, Χριστοφοράτος.
Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του final-6, το παιδικό τμήμα του Α.Σ.Κ. ηττήθηκε εντός έδρας από το αντίστοιχο του Εσπέρου Πατρών με σκορ 87-41.
Το παιχνίδι ήταν μονόλογος για τους φιλοξενούμενους, ενώ οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν με αρκετές ελλείψεις λόγω τραυματισμών και ασθένειας.
Η εξέλιξη του αγώνα ανά δεκάλεπτο: 14-23. 20-43, 26-64, 41-87. Οι πόντοι του Α.Σ.Κ. (Ματιάτος): Βουργίδης Β. 3, Καγκάδης 3 (1),  Νασόπουλος,  Χαρατσάρης, Καββαδίας 8, Γκαβός 15 (2), Βασιλάκης 8 (1), Φραγκισκάτος 4,  Ρουμπάτης, Βεζυργιανόπουλος Καπατσώρης, Σταθάτος.
Νίκη χωρίς αγώνα για τα κορίτσια του Α.Σ.Κ. καθώς η ομάδα της Δύμης δεν κατέβηκε να αγωνιστεί.