Τετάρτη, Δεκεμβρίου 22

Μια νίκη και μία ήττα ο σημερινός απολογισμός των Μικτών Κ-15 & Κ-17 στη Σπάρτη

Μία νίκη και μία ήττα ο σημερινός απολογισμός των μικτών μας στη Σπάρτη

Με μία νίκη και μια ήττα έκαναν πρεμιέρα, σήμερα Τετάρτη 22/12, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών ομάδων οι μικτές μας ομάδες, με τις αντίστοιχες τις Ε.Π.Σ. Λακωνίας, στο Ενωσιακό Αθλητικό Κέντρο Σπάρτης.

Η ομάδα της Κ-15 επικράτησε με σκορ 1-2, ενώ η Κ-17 ηττήθηκε στις καθυστερήσεις με σκορ 3-2 και ενώ είχε προηγηθεί 0-2!

Να αναφέρουμε εδώ ότι η διάρκεια του αγώνα στην Κ-15 είναι 80' (2Χ40'), ενώ της Κ-17 κανονικά 90' (2Χ45').

Κ - 15

Ε.Π.Σ. Λακωνίας - Ε.Π.Σ.Κ.Ι.  1-2
Σημαντική νίκη για την Κ-15

Κ-15  Ε.Π.Σ.Κ.Ι.

Στο πρώτο παιχνίδι που ξεκίνησε στις 9 το πρωί, η ομάδα της Κ-15 του Διον. Λιονάτου, θα μπει με το δεξί, αφού ύστερα από καλή εμφάνιση θα επικρατήσει των γηπεδούχων με σκορ 2-1.

Αγωνιστικά, έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι και την ομάδα μας καλύτερη να παίρνει μια σημαντική νίκη προς το τέλος της συνάντησης.

Τα γκολ

55'  0-1  Τ. Ζυκάι

58'  1-1  Π. Μαυρομάρας

70'  1-2  Γ. Μωραΐτης

Διαιτητής ο κ. Δ. Κουρτέσης με βοηθούς τους κ.κ. Χ. Μπουρίκα και Α. Μιχαλόπουλο από τη Μεσσηνία.

Ε.Π.Σ. Λακωνίας:(Π. Φλουτσάκος), Αλεξίου, Πετράκης, Κουλούρης, Πουλικάκος, Δρούσιας, Στρατής, Κουτούλας, Λάμπρου, Χαραμής, Βίγκλιαρης, Μαυρομάρας.

Πάγκος:Χούτρης, Τσαρούχας, Μπρίμπας, Σωτηράκος, Κουμουτσέας, Ανδριανός, Μπάχτης, Καρβούνης, Ζαχαρίας.

Ε.Π.Σ.Κ.Ι.:(Δ. Λιονάτος), Αλυσανδράτος, Ριστάνης, Φαρακλός, Πίρρα, Θεοδωράτος, Χαραλαμπέλης, Θεοδωρόπουλος, Μωραΐτης, Κόλιερ, Ζυκάι, Δελαπόρτας.

Πάγκος:Μαλιακρίδας, Παπαβασιλείου, Αλιβιζάτος, Γαΐλας, Κότσι, Κουράνης, Προσαλέντης, Μπούζος, Κοσμετάτος.

Κ-17  Ε.Π.Σ.Κ.Ι.

Αμέσως μετά και στο ίδιο γήπεδο, η Κ-17 δεν θα έχει την ίδια τύχη με αυτή της Κ-15, αφού θα ηττηθεί με σκορ 3-2 στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Σπ. Παπαδάτου, αρχικά είχε προηγηθεί 0-2 με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι κατάφεραν την ανατροπή, παίρνοντας τελικά τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στο 90+.

Υπάρχουν πάντως παράπονα τουλάχιστον για τις καθυστερήσεις.

Τα γκολ

43'   0-1  Β. Δρακουλόγκωνας

50'   0-2  Γ. Θεοδωρόπουλος

57'   1-2  Αγαθίας (πέναλτι)

68'   2-2  Κυριαζάκος

90+ 3-2  Μαντζουράνης

Διαιτητής ο κ. Δ. Κουρτέσης με βοηθούς τους κ.κ. Ηλ. Μπουρίκα και Α. Μιχαλόπουλο από την Μεσσηνία.

Ε.Π.Σ. Λακωνίας:(Π. Φλουτσάκος), Πιρράκος, Μηνογιάννης, Τσάρρι, Ζγκούρο, Πετράκος, Κυριαζάκος, Καπασούρης, Τσερωτάς, Παπασπυριδάκος, Αγαθίας, Μέγρης.

Πάγκος:Ταγκλής, Κολοβός, Κασάρχος, Κουτουκάς, Μαρίνης, Μπελεγρής, Μαντζουράνης, Αμπαζάι, Μανιάτης.

Ε.Π.Σ.Κ.Ι.:(Σπ. Παπαδάτος), Μεσολωράς, Βώρος, Κοραμπάτος, Χοτζάι, Σπυράτος, Συριάτος, Φίλιππας, Σοφιανός, Δρακουλόγκωνας, Καμπανός, Θεοδωρόπουλος.

Πάγκος:Κρίστο, Μουρελάτος, Ρραπάι, Γιώργο, Σταματέλος, Καπαδάτος, Λορεντζάτος, Ρέτζα, Μάρκου.

Σε επικοινωνία που είχαμε με τον πρόεδρο της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. μας δήλωσε πολύ ικανοποιημένος από την παρουσία των παιδιών και των δύο ομάδων, τόσο εντός, όσο και εκτός γηπέδου και αυτό είναι κάτι που τον κάνει να χαίρεται περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.

Τέλος, οι υπόλοιποι αγώνες διεξάγονται αυτή την ώρα και αργότερα θα υπάρχει ρεπορτάζ με τελικά αποτελέσματα και ολοκληρωμένη τη βαθμολογία στον 5ο όμιλο!