Δευτέρα, Ιανουαρίου 29

Ήττα για το παιδικό του Α.Σ.Κ. από τον Προμηθέα (Εικόνες)

Στο 3Ο παιχνίδι τους, για την τελική  φάση (final 6)  του  Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΚΑ-Η, της περιόδου 2017-18, οι παίδες του Α.Σ.Κ. ηττήθηκαν εντός έδρας από την αντίστοιχη  του Α.Σ. Προμηθέα με 57-72.
Το ματς διεξήχθη  στο κλειστό γήπεδο του Αργοστολίου σήμερα το μεσημέρι στις 14.00 μ.μ. Έγινε  ένα πολύ καλό, δυνατό και ποιοτικό παιχνίδι, όπου η ομάδα του Α.Σ.Κ. αντιμετώπισε ως ίση προς ίσον την αντίπαλό της,  που είναι εγνωσμένης αξίας και υψηλών δυνατοτήτων, αφού είναι αήττητη σε όλες τις φάσεις τα τελευταία χρόνια. Ιδιαίτερα μέχρι το ημίχρονο, η ομάδα του Α.Σ.Κ. με πολύ καλή απόδοση κατάφερε να είναι ισόπαλη με την αντίπαλό της τόσο στην α’ περίοδο με 20-20, όσο και στην β’ περίοδο με σκορ 34-34. Στο β΄ ημίχρονο, λίγο η κούραση αλλά και η ποιότητα της Πατρινής ομάδας, παρ’ όλη την προσπάθεια της ομάδας μας στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού, έγειρε την πλάστιγγα και ανέδειξε νικήτρια την ομάδα του Προμηθέα.