Κυριακή, Φεβρουαρίου 21

Ο "καθρέφτης" των αγώνων πρωταθλήματος Α' - Β' κατηγορίας..... Τα αποτελέσματα της Κυριακής και η βαθμολογία

Συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή απόγευμα με με τους υπόλοιπους δυο αγώνες της, σε Κεραμειές, Φαρακλάτα,  η 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας.

1 - 2

Στις Κεραμειές το απόγευμα στις 3:15 μ.μ. η Εικοσιμία βρήκε το κουράγιο να ξεπεράσει, μετά το πρώτο κακό της 45λεπτο, την απώλεια του χαμένου τελικού του τοπικού κυπέλλου και να πάρει νίκη πρωτιάς από τον Παγκεφαλληνιακό με σκορ 1-0.
Το "χρυσό" γκολ του Αλ. Πολλάτου και της Εικοσιμίας στο σημερινό 1-0 επί του Παγκέ
Τέλος την ίδια ώρα στα Φαρακλάτα, η Σάμη ιδανική αυτόχειρας, έχασε από τα Διλινάτα 2-1, με αποτέλεσμα να παραμείνει μεν στην 4αδα, αλλά να μην εκμεταλλεύεται την ήττα του Πάγκε από την πρωτοπόρο Εικοσιμία και έτσι να παίρνει παράταση η αγωνία για την είσοδο της στα playoffs!

Α.Ο. ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ - Α.Π.Σ. ΠΥΛΑΡΙΑΚΟΣ

Συνέχεια σήμερα, Κυριακή απόγευμα, της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β' κατηγορίας, με τον έναν αγώνα του προγράμματος να διεξάγονται στα Τζανάτα.

Νίκησε στο τοπικό ντέρμπι ο Ηρακλής 2-0 τους Πρόννους
Κρίθηκαν 1η και 2η θέση με Εθνικό-Ομαλά να τις καταλαμβάνουν, όπως κατά 99% και η 3η από τους Πρόννους...
Η 4η θα κριθεί την επόμενη αγωνιστική στο μεγάλο παιχνίδι των Κεραμειών μεταξύ Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς-Ηρακλή Πρόννων
Την ήττα γνώρισε ο Εθνικός στον Άγιο Αντώνη από τον Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς 1-0
Στο μεγάλο τοπικό ντέρμπι της ημέρας, στα πλαίσια της 9ης και προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας στα Τζανάτα, ο Ηρακλής με δυο δυνατές "ροπαλιές" πήρε μεγάλο διπλό από τους Πρόννους και βρίσκεται σε τροχιά 4αδας. Έτσι μετά το χθεσινό "μπαμ" στο Ληξούρι με την νίκη του Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική στο μεταξύ τους παιχνίδι στις Κεραμειές.
Εθνικός-Π.Α.Ο. 1-0.... Φάση από το παιχνίδι του α' γύρου