Κυριακή, Απριλίου 29

Α1 ΕΣΚΑ-Η: Ήττα χωρίς αντίκτυπο για τον ΑΣΚ

Την ήττα από την Απολλωνιάδα στην Πάτρα με 58-50, γνώρισε ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑ-Η.
Μια ήττα ευτυχώς χωρίς αντίκτυπο για τον ΑΣΚ, καθώς η ομάδα της Κεφαλονιάς έχει εξασφαλίσει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο και το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ.
Ήταν μόλις η δεύτερη ήττα για τον ΑΣΚ σε 25 αγώνες στο πρωτάθλημα της  Α1 ΕΣΚΑ-Η και πλέον το ρεκόρ του είναι στο 23-2.

Ο ΑΣΚ ήταν στο συγκεκριμένο παιχνίδι πολύ κακός επιθετικά, ενώ στο 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν και κακός αμυντικά. Πολλοί παίκτες του ΑΣΚ βρέθηκαν  σε άσχημη μέρα και ο μόνος που ξεχώρισε επιθετικά  ήταν  ο  Μάκης Χατζής, ο οποίος τελείωσε το ματς με 24 πόντους.
Ο ΑΣΚ την Κυριακή 6 Μαΐου στις 2 μ.μ., θα υποδεχθεί στο Αργοστόλι τον ΝΕΟΛ στο τελευταίο αγώνα της κανονικής περιόδου.
Απολλωνιάδα – ΑΣΚ 58-50
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Ελ Αννυ
Δεκάλεπτα: 16-16, 23-22, 40-30, 58-50
Απολλωνιάδα (Δελέγκος): Παρασκευόπουλος 1, Παπανδρεόπουλος, Μπαζίνας Π. 11, Παπαφωτίου 6 (1), Ερμίδης 17 (1), Κασπίρης 12 (2), Κυριαζής 6 (2), Μπαζίνας Α. 2, Κουρέπης 1, Μητρόπουλος 2.
ΑΣΚ (Λεωνίδας Παπαδάτος): Χουλιαράς 2, Μουίκης, Χατζής 24, Μπαχός, Θεοδωράτος 2, Ακτύπης 9, Βαλλιανάτος 6, Τσαπρούνης 7.