Κυριακή, Οκτωβρίου 4

Γλυκόπικρη ήττα για τους άνδρες του ΝΕΟΛ στην πρεμιέρα, 79-71 από την Απολλωνιάδα

12067938_10204863239966366_714858135_n
Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και για 35 λεπτά έλεγχε το παιχνίδι με τη διαφορά να κυμαίνεται 5 με 10 πόντους υπέρ μας, θα μπορούσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα αν στα τελευταία λεπτά ήταν ποιο συγκεντρωμένη.
Ήμασταν εξαιρετικοί στην επίθεση και σχετικά συνεπείς στην άμυνα απέναντι σε μια καλή και γεμάτη ομάδα την Απολλωνιάδα.
DSC_0636Στο τελευταίο πεντάλεπτο πληρώσαμε την έλλειψη φιλικών παιχνιδιών, και σε συνδυασμό με την ευστοχία του αντιπάλου σε αυτό το διάστημα χάσαμε τη διαφορά και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Έλειπε το καθαρό μυαλό στο τέλος, η Απολλωνιάδα το εκμεταλλεύτηκε και έφτασε στη νίκη. Το παιχνίδι μας άφησε μια γλυκόπικρη γεύση και ανήκει στο παρελθόν, το μυαλό μας είναι στο επόμενο παιχνίδι στο Ληξούρι με τον ΑΟ ΔΥΜΗΣ.
Τελικό σκορ 79-71
Δεκάλεπτα: 17-18, 17-26, 21-16, 24-11
Απολλωνιάδα: (Πέτροβιτς), Αζαριάς 8 (2), Μαστρογιαννόπουλος 17 (1), Μπαζίνας 5, Κανελλόπουλος 3, Ντρέου, Θεοδωράκης, Λαμπίρης 32 (5), Οικονομόπουλος, Στάνκοβιτς 9 (1), Τάταρης 5, Μητρόπουλος.
Ν.Ε.Ο.Λ.: (Μ Τζουγανάτος), Αντωνάτος 2,  Συνοδινός Π 18(2), Αραβαντινός 2, Κολοβός 2, Συνοδινός Χ 21 (3), Μπακούρος, Παπαγιάννης 12 (1), Σταθάτος, Μπελίτσης 2, Πυλαρινός 10 (1).