Κυριακή, Νοεμβρίου 27

Ο "καθρέφτης" της 4ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος Α' κατηγορίας - Τα αποτελέσματα της Κυριακής 27/11

Συνεχίστηκε, σήμερα Κυριακή 27/11/2022 το απόγευμα, με το υπόλοιπο πρόγραμμα η 4η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας και τη διεξαγωγή των υπόλοιπων τριών αγώνων του προγράμματος, σε Ληξούρι - Αργοστόλι και Σκάλα.
Ρεπό αυτή την αγωνιστική είχε ο Π.Α.Ο. Εύγερος.

3 - 2

Ημέρα γηπεδούχων με νίκες στο γκολ και πολύ αγωνία η σημερινή αγωνιστική........ Νίκησαν και στα 3 παιχνίδια του προγράμματος

Με το απόλυτο 4Χ4 στην κορυφή οι "ερυθρόλευκοι"

******************

Α.Ο. Παλληξουριακός - Α.Ο. Σάμης  1-0

Συνέχεια της 4ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας, είχαμε σήμερα Κυριακή απόγευμα στο Ληξούρι και στο "Α.Ο. Παλληξουριακός", με τον γηπεδούχο Παλληξουριακό να πετυχαίνει την 4η σερί νίκη του τη φετινή περίοδο, σε ισάριθμα παιχνίδια και φυσικά, συνεχίζει να απολαμβάνει ξανά, τη μοναξιά της κορυφής του βαθμολογικού πίνακα.

Αυτή την φορά επί του Α.Ο. Σάμης με σκορ 1-0.

Α.Ο. Εικοσιμίας - Α.Π.Σ. Πυλαριακός  2-1

Την ίδια ώρα στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, η Εικοσιμία θα συνεχίσει στις επιτυχίες, αφού θα επιβληθεί, στις καθυστερήσεις του Πυλαριακού με σκορ 2-1 και θα παραμείνει στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α' κατηγορίας, συγκάτοικος των Διλινάτων.

Αντίθετα, ο Πυλαριακός παραμένει, μετά και την 4η αγωνιστική χωρίς νίκη!

Α.Ο. Πρόννοι - Α.Ο. Αστέρας Ληξουρίου  3-2

Τέλος, επίσης την ίδια ώρα στο Δημοτικό Σκάλας, οι γηπεδούχοι Πρόννοι, θα πάρουν τη νίκη με σκορ 3-2 από τον αντίπαλο τους, Αστέρα Ληξουρίου και θα επανέλθουν στις επιτυχίες.

Από την άλλη, η ομάδα του Ληξουρίου θα παραμείνει ουραγός στον βαθμολογικό πίνακα και μάλιστα χωρίς βαθμό!