Κυριακή, Ιανουαρίου 28

Επιστροφή στις νίκες για το αντρικό του Α.Σ. Κεφαλληνιακού

Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα με νικητές τους γηπεδούχους παρακολουθήσαμε την Κυριακή το μεσημέρι στο κλειστό "Αντώνης Τρίτσης" για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α2 Ε.Σ.Κ.Α.Η..

Οι παίκτες του coach Κωστίδη, ξεκίνησαν το παιχνίδι χωρίς καθαρό μυαλό και με μεγάλη αστοχία στην επίθεση.

Σιγά - σιγά στο 2ο 10λεπτο κατάφεραν να μειώσουν και να κλείσουν το ημίχρονο υπολειπόμενοι στο σκορ με 4 πόντους (30-34).

Στην αρχή του 3ου παίζοντας σωστά στην επίθεση και με όπλο την πολύ καλή τους αμυντική λειτουργία "γύρισαν" το παιχνίδι και έκλεισαν το 10λεπτο προηγούμενοι με 8 πόντους.

Στο τέλος το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τους γηπεδούχους να έχουν το καθαρό μυαλό και να παίρνουν δίκαια το “ροζ” φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 7-14, 23-20, 24-12, 21-20

Τελικό σκορ: 75-66

Διαιτητές: Αποστολόπουλος - Καραμπελιάς

Α.Σ. Κεφαλληνιακός:(Κωστίδης), Αντωνάτος 31 (3), Γαρμπής 6, Μανέντης, Βασιλάτος 2, Τιμοθεάτος 5, Θεοδωράτος 4, Κουνάδης, Παρδάλης, Τραυλός 4, Δρακονταειδής 5, Καραπέτσας 6, Παπαδάτος 12.

Α.Ο. Ακράτα:(Ζίζηλας), Γιαννόπουλος, Σωτηρόπουλος 16 (1), Βασιλάτος 6 (2), Βασιλακόπουλος 3 (1), Μπομπόκης 2, Τσινούκας 19, Πετρόπουλος 20 (1), Τσιρίκος, Χριστόπουλος, Τάρναρης.