Δευτέρα, Νοεμβρίου 27

Πέρασε από την Κάτω Αχαγιά και την Δύμη ο Ν.Ε.Ο.Λ.

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Ν.Ε.Ο.Λ. (και την έβδομη σε οκτώ αγώνες), χθες το μεσημέρι στο Κλειστό Γυμναστήριο Κάτω Αχαΐας, επί της Δύμης με 57-70 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑ-Η.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν εκπληκτικά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 10-30 (8′) και 18-30 στο τέλος του α’ δεκαλέπτου.
Φωτογραφία του χρήστη ΝΕΟΛ.Η Δύμη παίζοντας πιο σκληρά στη συνέχεια προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά, όμως η ομάδα μας έκλεισε το ημίχρονο στο +15 (30-45).
Στη γ’ και δ’ περίοδο το ματς ήταν κακό ποιοτικά, με αρκετές διακοπές, χωρίς ρυθμό, πολλά αντιαθλητικά φάουλ και τεχνικές ποινές εκατέρωθεν. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα και έφθασαν στη κατάκτηση ενός ακόμα ροζ φύλλου.
Τα δεκάλεπτα: 18-30, 30-45, 47-57, 57-70
Α.Ο. ΔΥΜΗΣ ’07 (Παναγιωταρόπουλος): Παλισίδης 5 (1), Σοφιανός 3 (1), Ζάννης, Στεφανόπουλος, Χρυσανθακόπουλος 18 (2), Δημητρόπουλος 10 (2), Μαντάς 4, Πανίτσας 6, Κεπενός 8 (1), Δαλαμαρίνης 2, Λαθούρος 1
Ν.Ε.Ο.Λ. (Τζουγανάτος): Παπαγιάννης 2, Συνοδινός Π. 17 (4), Ντούλες 15 (4), Βεργανελάκης 4, Συνοδινός Χ. 12 (1), Λιάκος, Σκροπολίθας 2, Τρυφωνόπουλος 14, Βολτέρας 4