Πέμπτη, Μαρτίου 28

Πρωταθλητής στην Κ-14 ο Πυλαριακός... Δύο εξ' αναβολής παιχνίδια έγιναν σήμερα

Συνέχεια με τους δύο εξ' αναβολής αγώνες της 9ης αγωνιστικής, πολλά γκολ και ωραίο θέαμα, είχαμε σήμερα Πέμπτη 28/3/2024 στο πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ-14 της Ε.Π.Σ.Κ.Ι.

Αγωνιστική δράση υπήρχε σε Καραβόμυλο και Ληξούρι.

Α.Ο. Σάμης - Α.Ο. Παλληξουριακός  0 - 6

Με νίκη και σκορ 6-0 επί της Σάμης, στο Δημοτικό Καραβόμυλου, θα συνεχίσει την πορεία του, στο πρωτάθλημα Κ-14 ο Παλληξουριακός σε παιχνίδι της εξ' αναβολής 9ης αγωνιστικής και θα εδραιωθεί στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι θα παραμείνουν στην 6η και αυτή η ήττα θα είναι η 8η στη σεζόν.

Στο παιχνίδι ο Ο. Σωτήρας θα πετύχει καρέ τερμάτων!

Τα γκολ

13'  0-1  Ο. Σωτήρας

30'  0-2  Ο. Σωτήρας

42'  0-3  Σ. Λουκέρης

45'  0-4  Ο. Σωτήρας

66'  0-5  Γ. Βουτσινάς

69'  0-6  Ο. Σωτήρας

Διαιτητής ο κ. Χ. Τοττάκης με βοηθούς τους κ.κ. Β. Θωμά και Α. Βουτσινά.

Α.Ο. Σάμης: (Σπ. Παπαδάτος), Δημουλάς, Βασιλάτος (65' Κλαουδάτος), Σπυράτος (65' Χολέβας), Παππάς, Γκρέμος,  Στεφανάτος, Σακάι, Διγαλέτος, Ρασσιάς, Παπαδάτος, Βαλλιανάτος.

Α.Ο. Παλληξουριακός:(Γ. Λουλούδας), Κατσαΐτης (58' Μαχιλάι), Σαβράμης, Μακρής (58' Μαυριανός), Μπαντούνας, Leka, Αντωνέλλος (58' Βουτσινάς), Σωτήρας, Δενδρινού (47' Μιχελή), Πρεντάνου (36' Ζαφειράτος), Χριστοφοράτος Α., Λουκέρης.

Α.Ο. Αστέρας Ληξουρίου - Α.Π.Σ. Πυλαριακός  1 - 8

Την ίδια ημέρα και και ώρα, στον Άγιο Αντώνη στο Ληξούρι, ο αήττητος με το απόλυτο 13Χ13 Πυλαριακός θα "κλειδώσει" και μαθηματικά το πρωτάθλημα με την 13η νίκη του στη διοργάνωση απέναντι στον Αστέρα Ληξουρίου, με σκορ 8-1.

Ο αντίπαλος του Αστέρας Ληξουρίου, θα δεχθεί την 10η ήττα του και θα παραμείνει στην προτελευταία θέση της βαθμολογικής κατάταξης.

Kαρέ τερμάτων θα πετύχει για τους φιλοξενούμενους ο G. Danushaj!

Το γκολ του αγώνα

03’  0-1   G. Danushaj

16'  0-2   O. Xhelaj

17'  0-3   G. Danushaj

18'  0-4   G. Danushaj

20'  0-5   Μ. Xhelaj

28'  0-6   O. Xhelaj

30'  0-7   G. Danushaj

38'  1-7   X. Φραγκισκάτος

60'  1-8   Σ. Αργκουέρο

Διαιτητής ο κ. Κ. Κωνσταντέλλος με βοηθούς τους κ.κ. Ν. Αντωνιάδη και Π. Μπαζάρογλου.

Α.Ο. Αστέρας Ληξ.:(Θ. Μαρκέτος), Πυλαρινός, Αναλυτής Σ., Αναλυτής Α. (53' Λουκέρης Σ.), Αντωνάτος, Ελευθεράτος, Συνοδινός, Φραγκισκάτος Χ., Φραγκισκάτος Δ. (52' Τοφάι), Χότζα, Κουρτάι, Βλάχος.

Α.Π.Σ. Πυλαριακός:(Κ. Κουγιανός), Καρούσος Ν. (36' Αντύπας), ΓρηγοράτοςGremi, Danushaj (36' Αρβανιτόπουλος), Κάκιας, Xhelaj O. (36' Γρηγοράτος Δ.), Σινάι (36' Μιχελής), Xhelaj M. (36' Κουλουμπής), Αργκουέρο, Καμπανβός, Καρούσος Κ..