Σάββατο, Μαρτίου 23

Η 13η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Κ-14.... Αποτελέσματα και βαθμολογία

Συνέχεια με τη μισή 13η αγωνιστική, αρκετά γκολ και ωραίο θέαμα, είχαμε σήμερα Σάββατο 23/3/2024 στο πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ-14 της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. και τους δύο από τους τέσσερις αγώνες του προγράμματος.

Αγωνιστική δράση υπήρχε σε Μακρυώτικα και Ιθάκη.

Α.Π.Σ. Πυλαριακός - Α.Ο. Εικοσιμίας  9 - 1

Με εύκολη νίκη επί της Εικοσιμίας στο Δημοτικό Μακρυωτίκων, συνέχισε την αήττητη πορεία της η Κ-14 του Πυλαριακού, με αντίπαλο τον Α.Ο. Εικοσιμίας σε παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Κ. Κουγιανού διατήρησε το απόλυτο 11Χ11 με εύκολη νίκη και σκορ 9-1, ενώ απομένει μόνο η τυπική ανακύρηξη της ως πρωταθλήτρια της φετινής περιόδου, όντας η καλύτερη του συγκεκριμένου πρωταθλήματος.

Η Εικοσιμία θα παραμείνει στην 5η!

Τα γκολ

04’  1-0   G. Danushaj

07'  2-0   G. Danushaj

10'  3-0   G. Danushaj

12'  4-0   Μ. Gremi

29'  5-0   G. Danushaj

41'  6-0   Σ. Αργκουέρο

56'  7-0   Σ. Αργκουέρο

57'  7-1   Α. Λούκας

67'  8-1   Ε. Γρηγοράτος

69'  9-1 Μ.Xhelaj

Διαιτητής ο κ. Π. Μπαζάρογλου με βοηθούς τους κ.κ. Χ. Τοττάκη και Ξ. Καμπανό (φίλαθλο).

Α.Π.Σ. Πυλαριακός:(Κ. Κουγιανός), Καρούσος Ν. (50' Καρούσος Ν.), Μιχελής, ΓρηγοράτοςGremi, Danushaj (65' Παπαδάτος), Κάκιας, Κουλουμπής (60' Παπαλεξανδράτος), Xhelaj O., Σινάι (50' Αντύπας), Xhelaj M. (50' Καμπανός), Αργκουέρο.

Α.Ο. Εικοσιμίας:(Δ. Ζησιμάτος), Κουρκουμέλης, Ζαπάντης, Τεπελένα, Μπίντα, Τσιμάρας (58' Διακάτος), Καρλής, Παπαγιαννόπουλος, Λούκας, Μέρτικα, Ρουχωτάς, Βουτσινάς.

Α.Ο. Πρόοδος Ιθάκης - Α.Ο. Σάμης  2 - 2

Την ίδια ημέρα και και ώρα, στον Σταυρό της Ιθάκης, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, η Πρόοδος Ιθάκης θα αναδειχθεί ισόπαλη του Α.Ο. Σάμης με σκορ 2-2.

Ήταν ο πρώτος βαθμός για την ομάδα της Ιθάκης, μετά από 10 αγώνες και παραμένει ουραγός στον βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα του Σπ. Παπαδάτου παραμένει στην 6η θέση με 11 βαθμούς.

Το γκολ του αγώνα

07'  0-1  Α. Γκρέμος

11'  0-2  Ε. Βούλγαρης (αυτογκόλ)

63'  1-2  Μ. Σόσαρι

66'  2-2  Κ. Ντόκα

Διαιτητής ο κ. Ν. Αντωνιάδης με βοηθούς τους κ.κ. Κ. Κωνσταντέλλος και Ε. Πόρτολος (φίλαθλος).

Πρόοδος Ιθ.:(Χ. Μανωλόπουλος), Δενδρινός, Μολφέσης Θ., Ντόκα, Παυλάτος (15' Μολφέσης Δ.), Βούλγαρης Κ., Dyli, Ντότσι, Λιάτος (62' Σόσαρι), Τσάκο, Μύρτο, Βούλγαρης Ε. (67' Shoshari K.).

Α.Ο. Σάμης: (Σπ. Παπαδάτος), Δημουλάς, Βασιλάτος, Σπυράτος (60' Χολέβας), Παππάς, Γκρέμος,  Στεφανάτος, Σακάι, Διγαλέτος, Ρασσιάς, Παπαδάτος, Βαλλιανάτος.