Σάββατο, Δεκεμβρίου 8

Α1 ΠΟΛΟ:ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΡΙΩΝ Η ΚΟΡΥΦΗ

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Η ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ.......... ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ 5Χ5

Συνέχισαν "αγκαλιά" στην κορυφή και αυτή την αγωνιστική μετά τις εύκολες νίκες τους η Βουλιαγμένη, ο Ολυμπιακός και η Χίος. Ο Π.Α.Ο.Κ. κάνει καταπληκτικό ξεκίνημα και έφτασε στην 3η θέση τον Παναθηναϊκό.
   Ο Ολυμπιακός δεν συνάντησε την παραμικρή δυσκολία την Παρασκευή με αντίπαλο στην έδρα του τον Πανιώνιο και νίκησε τελικά με σκορ 15-4.
  Σήμερα η Βουλιαγμένη έκανε περίπατο απέναντι στους εφήβους του Παναθηναϊκού στον Λαιμό και νίκησε εύκολα 18-3.
     Η τρίτη της κορυφής ομάδα της Χίου σε αγώνα που είχε προηγηθεί και είχε διεξαχθεί την προηγούμενη Κυριακή 2-12-2012 είχε επικρατήσει και αυτή πανεύκολα με 13-3.
   Ο φορμαρισμένος Π.Α.Ο.Κ. νίκησε τον αδύναμο φέτος Ν.Ο.Π. στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο και "σκαρφάλωσε" στην τρίτη θέση.
ΤΟΝ ΑΔΙΚΕΙ Η ΙΣΟΠΑΛΙΑ 12-12 ΣΤΟ Π. ΦΑΛΗΡΟ
Κρίμα .... χάθηκε μια δική μας σημαντική νίκη στο τέλος
   Την δεύτερη ισοπαλία του σε πέντε αγώνες στην φετινή Α1 Ανδρών πήρε το Παλαιό Φάληρο, 12-12 στην έδρα του, στα τελευταία λεπτά του αγώνα του με τον Ν.Ο. Αργοστολίου για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
   Μετά από ένα παιχνίδι με συγκλονιστική εξέλιξη, οι ομάδα μας είχε καταφέρει να προηγηθεί με 12-10 λίγο πριν το φινάλε.
  Στο 1.22 πριν τη λήξη του αγώνα, ο Ανδρέας Φλώρος μείωσε σε 11-12 και 38 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Τσαγκάρης ισοφάρισε για το Π. Φάληρο στο τελικό 12-12.
    Το παιχνίδι διακόπηκε λίγο μετά την έναρξή του για περίπου 8 λεπτά, επειδή δεν λειτουργούσε το χρονόμετρο των 30 δευτερολέπτων. Τελικά δόθηκε πρόχειρη λύση και ο αγώνας ξεκίνησε πάλι και τελείωσε κανονικά.
    ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-4, 2-2, 1-3, 5-3.
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κώστας Λούδης): Χρονόπουλος, Φλώρος Ανδ. 2, Καπότσης, Ξενάκης 2, Σιώνης 2, Παναγούλης, Χάλαρης, Βερύκοκος 1, Ενλόι 1, Σίμος, Πανταζής, Τσαγκάρης 4, Σπηλιωτόπουλος, Σιμώνης, Σαλτερής.
ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ (Θόδωρος Ανδρεάκος): Ντότσικας, Στελάτος 1, Μητρόπουλος, Ρατσούνιτσα 3, Δάνδολος, Σαλάχας 1, Παπαδόπουλος 1, Κατσιγιάννης 1, Δουδέσης, Μπουρνάζος, Χαραλαμπόπουλος 3, Τραυλός, Δουδέσης 2, Τρίκας, Μανάλης.
Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Πολυχρονόπουλος.