Κυριακή, Απριλίου 23

"Άσχημη" ήττα στην Πάτρα για τον Α.Σ. Κεφαλληνιακό 62-58 από τον Φοίνικα Αγυιάς (Εικόνες)

Ήττα για τον Α.Σ. Κεφαλληνιακό εκτός έδρας και συγκεκριμένα στην Πάτρα από τον Φοίνικα Αγυιάς με 62-58.

Παιγνίδι της Β’ ΕΣΚΑΗ και της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ φάσης για την άνοδο στην Α2.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο έδειξε χαραχτήρα βρίσκοντας λύσεις σε άμυνα και επίθεση πήρε μια διαφορά 14 πόντων.

Στην επανάληψη παίζοντας οι γηπεδούχοι ασφυκτική άμυνα ζώνης, ήρθε η ανατροπή στο σκορ τα τελευταία λεπτά, η ομάδα μας έχασε τον καλό της εαυτό και χωρίς καθαρό μυαλό κάνοντας πολλά λάθη ήρθε το αρνητικό αποτέλεσμα. Έτσι, έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη θέση μαζί με το Σκαγιοπούλειο.

Επόμενη αγωνιστική εκτός έδρας την ερχόμενη Κυριακή στα Ροΐτικα στη Πάτρα με τις Ιτιές.

Δεκάλεπτα: 16-21, 6-15, 20-7, 20-15

Τελικό σκορ: 62-58

Διαιτητές: Πλέγας - Παπαδόπουλος

Α.Σ. Φοίνικας Αγυιάς:(Διονυσάτος), Λατάνης, Μιχελής 7 (1), Στεφανάτος 9, Κόγκος 3 (1), Μίχος 13 (4), Τσαγκρώνης 2, Σταυρόπουλος 22 (2), Δημακόπουλος 6, Μαλάμης, Γκόγκας.

Α.Σ. Κεφαλληνιακός:(Κωστίδης), Δρακονταειδής, Τσιμπούκης 4, Παυλάτος, Κουνάδης, Τιμοθεάτος 5 (1), Βασιλόπουλος 5, Χρηστάτος 6 (1), Παλημέρης 12 (2), Χήτος 4, Μουίκης 6, Καραπέτσας 2, Παπαδάτος 14.