Κυριακή, Φεβρουαρίου 25

Η 2η εξ' αναβολής αγωνιστική στο πρωτάθλημα Κ-14.... Αποτελέσματα και βαθμολογία

Συνέχεια με την 2η εξ' αναβολής αγωνιστική, με πολλά γκολ και πολύ ωραίο θέαμα, είχαμε το Σάββατο 24/2/2024 στο πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ-14 της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. και τους τρεις από τους τέσσερις αγώνες του προγράμματος.

Αγωνιστική δράση υπήρξε σε Αργοστόλι - Ληξούρι και Μακρυώτικα.

Νέα αναβολή υπήρξρε στο παιχνίδι Α.Ο. Προόδου Ιθάκης - Α.Ο. Εικοσιμίας!!

Α.Ο. Διλινάτων - Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς  0 - 5

Το πρόγραμμα της 2ης εξ' αναβολής αγωνιστικής άνοιξε χθες, Σάββατο 24/2 όπου στις 10 το πρωί στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, στο ντέρμπι των πρωτοπόρων, ο Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς, ο οποίος συνεχώς ανεβαίνει με την "σφραγίδα" των αδελφών Καππάτου, θα πετύχει σημαντική νίκη, αφού θα επικρατήσει, του μέχρι τότε ισόβαθμου του Α.Ο. Διλινάτων με σκορ 5-0 και θα παραμείνει στην κορυφή, ισόβαθμος πλέον μόνο του Πυλαριακού.

Ο Α.Ο. Διλινάτων, μετά την 2η ήττα του στη διοργάνωση, θα πέσει στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το γκολ του αγώνα

01’  0-1  Α. Μανίκας

15'  0-2  Μ. Νταουτάι

24'  0-3  Α. Γρουζής

50'  0-4  Π. Μιχόπουλος

53'  0-5  Π. Μιχόπουλος

Διαιτητής ο κ. Π. Μπαζάρογλου με βοηθούς τους κ.κ. Ν. Μακρή και  Α. Μουστάκα (φίλαθλοι).

Α.Ο. Διλινάτα:(Α. Κοκκόσης), Σταθούλιας, Καλαφάτης, Τζιβράς, ΚοκκόσηςΤσονίδης, Τριανταφυλλίδης, Πανταζάτος, Τζωρτζάτος Γ., Δούρος, Μπουγάς (69' Αμπεσάτζε), Τζωρτζάτος Π. (36' Κολυβάς).

Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς:(Σ. - Δ. Καππάτος), Μαλάι, Μανίκας, Μεσολωράς (58' Λεσάι), Μουστάκας, Μιχόπουλος Κ., Κεφαληνός, Γρουζής, Τζαφέρι (62' Φέϊζα), Νταουτάι, Μιχόπουλος Π. (67' Κουρούκλης), Λιγγόπουλος (36' Λαμπρόπουλος).

Α.Ο. Παλληξουριακός - Α.Ο. Σάμης  1 - 1

Η αγωνιστική θα συνεχιστεί την ίδια ημέρα και ώρα 11:00, στο Δημοτικό του Αγίου Αντωνίου στο Ληξούρι, με τον Παλληξουριακό και τον Α.Ο. Σάμης να "μοιράζονται" βαθμούς και γκολ, αφού θα αναδειχθούν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Για τους φιλοξενούμενους, που βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, αυτή θα είναι η 1η ισοπαλία τους στη διοργάνωση και θα παραμείνουν μόνοι στην 5η θέση.

Και για τους γηπεδούχους επίσης ήταν η 1η ισοπαλία στα 8 μέχρι τώρα παιχνίδια τους, αλλά και γενικότερα οι πρώτες στο πρωτάθλημα Κ-14 2023-2024!!

Τα γκολ

23' 0-1  Ε. Σακάι

30' 1-1  Α. Χριστοφοράτος

Διαιτητής ο κ. Π. Κομητόπουλος

Α.Ο. Παλληξουριακός:(Γ. Λουλούδας), Κατσαΐτης, Σαβράμης, Ζαρκάδας, Φαρακλός (65' Μιχελή), Μπαντούνας, Μακρής (65' Κατσιβέλης), Leka, Αντωνέλος (58' Σολωμού), Πρεντάνου, Χριστοφοράτος Α.,  Ζαφειράτος (45' Καραντινού).

Α.Ο. Σάμης: (Σπ. Παπαδάτος), Δημουλάς, Βασιλάτος, Σπυράτος, Παππάς, Γκρέμος,  Στεφανάτος, Σακάι, Διγαλέτος, Ρασσιάς, Παπαδάτος, Βαλλιανάτος (48' Χολέβας).

Α.Π.Σ. Πυλαριακός - Α.Ο. Αστέρας Ληξ.  9 - 0

Την ίδια ώρα στο Δημοτικό Μακρυωτίκων, ο πρωτοπόρος με το απόλυτο Πυλαριακός, θα προσθέσει ακόμη μία εύκολη νίκη, 7η στη διοργάνωση επί του Αστέρα Ληξουρίου με σκορ 9-0 και θα συνεχίσει στο "ρετιρέ", ισόβαθμος του Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς στους 21 βαθμούς, αλλά και με ένα παιχνίδι λιγότερο.

Αντίθετα για τον Αστέρα, αυτή ήταν η 6η φετινή φετινή ήττα και θα παραμείνει στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι ομάδες αγωνίστηκαν με δέκα λόγω του ότι, οι φιλοξενούμενοι διέθεταν στη διάθεση τους,  μόνο το συγκεκριμένο αριθμό ποδοσφαιριστών!

02’  1-0  Μ. Danushaj

03'  2-0  Μ. Danushaj

08'  3-0  O. Xhelaj

20'  4-0  M. Kουλουμπής

23'  5-0  Γ. Κάκιας

26'  6-0  O. Xhelaj

29'  7-0  Ε. Γρηγοράτος

37'  8-0 Ο. Μιχελής

43'  9-0  M. Gremi

Διαιτητής ο κ. Χαρ. Τοττάκης με βοηθούς τους κ.κ. Ν. Αντωνιάδη και Ξ. Καμπανό (φίλαθλο).

Α.Π.Σ. Πυλαριακός:(Κ. Κουγιανός), Καρούσος Κ. (36' Παπαδάτος), Γρηγοράτος (36' Αντύπας), Αργκουέρο, Gremi, Danushaj (36' Αρβανιτόπουλος), Xhelaj O. (36' Μιχελής), Σινάι, Κουλουμπής, Καμπανός, Κάκιας.

Α.Ο. Αστέρας Ληξ.:(Θ. Μαρκέτος), Πυλαρινός, Χαρίτος, Αναλυτής Σ., Χότζα, Αναλυτής Α., Φραγκισκάτος Δ., Λυκούδης Ν. (65' Κουρτάι), Ελευθεράτος, Συνοδινός, Λυκούδης Σ., Φραγκισκάτος Χ..