Δευτέρα, Μαρτίου 27

Πρωτάθλημα Κ-14.... Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής και η βαθμολογία

Με την 8η αγωνιστική συνεχίστηκε την Κυριακή 26/3, στο πρωτάθλημα των υποδομών της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. και συγκεκριμένα αυτό της Κ-14.

Τα τρία παιχνίδια του προγράμματος διεξήχθησαν σε Ληξούρι - Μακρυώτικα και Αργοστόλι.

Νικητής στο τοπικό ο Αστέρας

Σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι, στο τοπικό του Ληξουρίου, την Κυριακή 26/3 το πρωί στο Ληξούρι, ο τυπικά γηπεδούχος Αστέρας θα πάρει την 2η νίκη του στο πρωτάθλημα από τον Παλληξουριακό με σκορ 6-0 και θα ανέβει στην 4η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, αφήνοντας τον σημερινό του αντίπαλο ουραγό.

Τα γκολ

03'  1-0  D. Xoxhaj

11'  2-0  A. Αλυσανδράτος

17'  3-0  Σ. Λυκούδης

20'  4-0  D. Xoxhaj

31'  5-0  Α. Αλυσανδράτος

53'  6-0  D. Xoxhaj

Διαιτητής ο κ. Ε. Κατερέλος με βοηθούς τους κ.κ. Ν. Ματιάτο και Γ. Ζάβαλη (φίλαθλο).

Αστέρας: Αλυσανδράτος Δ., Φραγκισκάτος Γ. (50' Χρήστος), Gosi, Φραγκισκάτος Α., Σούλα (63' Χότζα), Πετεινάτος, Μαρούλης (63' Αλιβιζάτος), Αναλυτής (63' Χαρίτος), Αλυσανδράτος Α., Hoxhaj, Λυκούδης Σ. (50' Γραικούσης).

Παλληξουριακός: Κατσαΐτης (57' Ήσυχος), Ρηγάτος, Ζυκάι, Λυκούδης, Πυλαρινός, Φαρακλός, Ζάβαλης, Ζαρκάδας (63' Ζαφειράτος), Λουκέρης, Χριστοφοράτος Α., Leka (43' Μπαντούνας - Αντωνέλος).

Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς - Α.Ο. Διλινάτων  1-2

Σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ-14, επίσης την Κυριακή το πρωί στο Δ.Α.Κ. Αργοστολίου, ο Α.Ο. Διλινάτων θα επικρατήσει του Π.Α.Ο Κεφαλονιάς, με σκορ 1-2 και θα παραμείνει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αυξάνοντας μάλιστα την διαφορά του από τον 4ο Αστέρα Ληξουρίου στους +5 βαθμούς.

Τα γκολ

41'  0-1  Α. Καραντινός

55'  0-2  Α. Καραντινός

59'  2-2  Π. Μιχόπουλος

Διαιτητής η κ.  Ιρ. Δούλου με βοηθούς την κ. Κ. Χαρίση και τον κ. Ν. Αντωνιάδη.

Π.Α.Ο. Κεφαλονιάς: Καμπίτσης, Μουστάκας, Βαρουξής (69' Ντεράι), Κρητικός (69' Μαλάι), Μιχόπουλος Κ., Μιχόπουλος Π., Γρουζής, Νταουτάι, Πάπα, Κεφαλληνός, Μανίκας.

Διλινάτα: Πανούτσος Σ.,  Λαμπρόπουλος, Τόλης, Κοκκόσης Ν. (59' Ζαφειράτος), Καραντινός, Πανούτσος Ι., Κοσμάτος, Καππάτος, Τσονίδης, Σπυράτος (67' Καλαφάτης), Τζιντόλι (41' Τσεκίτσι).

Α.Π.Σ. Πυλαριακός - Α.Ο. Εικοσιμίας  0-2

Του έσπασε το αήττητο και με 1 παιχνίδι λιγότερο τον έπιασε στην κορυφή

Τέλος, στο ντέρμπι της αγωνιστικής στο Δημοτικό Μακρυωτίκων, ανάμεσα στον γηπεδούχο Πυλαριακό και τον Α.Ο. Εικοσιμίας οι φιλοξενούμενοι θα πάρουν νίκη - μισό τίτλο με σκορ 2-0 και πλέον θέλουν μια νίκη στο εξ, αναβολής και άλλη μια στα δυο επόμενα προκειμένου να είναι οι πρωταθλητές 2022-2023.

Στα Μακρυώτικα έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι από τις δύο ομάδες και τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το αήττητο, αντίθετα με τους γηπεδούχους, για τους οποίους η συγκεκριμένη είναι η πρώτη ήττα.

Επίσης στο 65' αποβλήθηκε ο Λ. Νεόφυτος των φιλοξενούμενων.

Τα γκολ

25'  0-1  Α. Αλυσανδράτος

52'  0-2  Δ. Σταμένης

Διαιτητής ο κ. Π. Κομητόπουλος με βοηθούς τους κ.κ. Γ. Κουγιανό και Στ. Παπαγιανόπουλο (φίλαθλοι).

Πυλαριακός: Καρούσος, Gremi, Sadiraj, Μπραχάι, Τρίφι, Σινάι Μ., Γρηγοράτος, Διαμαντής (62' Τζόουνς), Αντύπας (45' Αρβανιτόπουλος), Xhelaj, Τσελάι Ο., Τσελάι Μ. (62' Παππάς).

Εικοσιμία: Αλεξανδράτος, Νεόφυτος, Μπάλλας, Μιχαλάτος, Κοραμπάτος (45' Βουτσινάς), Αλυσανδράτος Δ., Λούκας, Κοκκόσης (62' Μίτρο), Πολλάτος, Σταμένης, Αλυσανδράτος Α..