Κυριακή, Δεκεμβρίου 17

Νίκη με καλή εμφάνιση για το αντρικό του Α.Σ. Κεφαλληνιακού 72-51 τον Σείριο Πατρών (Εικόνες)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη με καλή εμφάνιση για το αντρικό τμήμα του ΑΣ Κεφαλληνιακού.

Για άλλο ένα παιχνίδι οι ομάδα του coach Κωστίδη ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι παίζοντας όμορφο μπάσκετ με πιεστική άμυνα, όμορφες συνεργασίες στην επίθεση και εκμεταλλευόμενη τις απουσίες του Σείριου πήρε διψήφια διαφορά από το 1ο δεκάλεπτο την οποία και αύξησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο  η ομάδα μας συνέχιζε να παίζει σοβαρά σε άμυνα και επίθεση κράτησε την μεγάλη διαφορά που είχε απλό το 1ο ημίχρονο και έφτασε στη νίκη με 21 πόντους διαφορά.

Έτσι η ομάδα μας με πολύ καλή ψυχολογία θα περιμένει το Σάββατο 23/12 στις 11:30 στο εξ´ αναβολής νησιώτικο ντέρμπι την ΑΓΕ Ζακύνθου.

Δεκάλεπτα: 23-10, 20-8, 13-19, 16-14

Τελικό σκορ: 72-51

Διαιτητές: Φίλιας - Ζαφείρης

ΑΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ:(Κωστίδης), Αντωνάτος 25 (3), Γαρμπής 2, Χρηστάτος, Δρακονταειδής 5 (1), Τιμοθεάτος 4, Θεοδωράτος 15 (2), Μεσολωράς, Παρδάλης, Κούρος, Μουίκης 5, Καραπέτσας 11 (1), Λαμπρογιώτας 5.

ΣΕΙΡΙΟΣ ΑΟ: (Σταματόπουλος), Κώστουλας 3 (1), Τσίρος 2, Δαβράδος, Ροκίζας 19 (1), Ψιλόβικος 9, Βαξεβάνης, Στυλιδιώτης, Αντωνίου 18.