Δευτέρα, Νοεμβρίου 14

Δ.Τ. Ν.Ε.Ο.Λ.

Τραγική εμφάνιση, κυρίως αμυντικά από την παιδική ομάδα καλαθοσφαίρισης του ΝΕΟΛ  και αναμενόμενη ήττα με 17 πόντους διαφορά, από την ομάδα του Κόροιβου στην Αμαλιάδα, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ-Η.

Ο αγώνας ξεκίνησε άσχημα για τον ΝΕΟΛ,  όπου και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τέλος της πρώτης περιόδου με 16-5, χάνοντας ουσιαστικά το προβάδισμα της διαφοράς του πρώτου αγώνα στο Ληξούρι, όπου και είχε επιβληθεί της ομάδας της Αμαλιάδας με 49-41. Οι συνθήκες του παιχνιδιού έγιναν χειρότερες, όταν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Αρακλησιάνος με χτύπημα στο γόνατο.  Η ομάδα της Κεφαλλονιάς στην 3η και 4 περίοδο προσπάθησε να αλλάξει την ροή του αγώνα, αλλά ήταν εμφανής ότι δεν μπήκε ποτέ σε αυτό το παιχνίδι και δεν απείλησε ούτε στο ελάχιστο την ομάδα του Κόροιβου.
     Από το ναυάγιο της ομάδας του Ληξουρίου, διακρίθηκε -μόνο επιθετικά -ο Βολτέρας
     Μετά την ολοκλήρωση της 7ης αγωνιστικής η βαθμολογία του 4ου ομίλου έχει ως εξής: