Δευτέρα, Φεβρουαρίου 17

Πρωτάθλημα Κ-14 / 12η αγωνιστική: Ήττα η Εικοσιμία που παραμένει στο ρετιρέ με την διαφορά όμως στο +1 από την Έρυσσο

Με σημαντικά παιχνίδια συνεχίστηκε και αυτό το Σαββατοκύριακο 15-16/2/2020, το πρωτάθλημα υποδομών της Ε.Π.Σ.Κ.Ι. και συγκεκριμένα αυτό της Κ-14 με τους τέσσερις αγώνες του προγράμματος της 11ης αγωνιστικής.
Είχαμε πάρα πολύ όμορφο θέαμα και την Εικοσιμία να δέχεται την ήττα στη Σκάλα από τους αδιάφορους βαθμολογικά Πρόννους με σκορ 2-1 και πλέον να αισθάνεται την ανάσα του Α.Ο. Ερύσσου που νίκησε την Σάμη στον Καραβόμυλο με σκορ 4-1 και πλέον η μεταξύ τους διαφορά μειώθηκε στο 1 βαθμό!
Έτσι όλα θα κριθούν όπως φαίνεται τις τελευταίες δύο αγωνιστικές.
Συνολικά σημειώθηκαν 18 τέρματα στα 4 παιχνίδια που διεξήχθησαν για την 12η αγωνιστική!

Π.Α.Ο. Οδυσσέας Ιθάκης - Π.Α.Ο. Εύγερος  1-0
Η εικόνα ίσως περιέχει: 15 άτομα, υπαίθριες δραστηριότητες, πιθανό κείμενο που λέει "1 Odysseus Junior FC K14 Team"
Νίκη γοήτρου για τον Οδυσσέα στον Σταυρό, επί της Ευγέρου με πέναλτι του Ι. Βασιλόπουλου στο 65’!
Τα γκολ
65’ 1-0 Βασιλόπουλος Ι. (πέναλτι)
Διαιτητής την κα Α. Δαμιανού με βοηθούς τους κ.κ. Β. Θωμά και Ν. Αντωνιάδη.
Οδυσσέας:(Μαλιακρίδας), Γαϊλάς, Kullau, Μαλιακρίδας, Καραβίας Ι., Βασιλόπουλος Γ., Προσαλέντης, Καραβίας Ν., Μωραΐτης, Shkambaj, Βασιλόπουλος Ι., Plepi.
Έπαιξαν και οι: Μπλίκας, Τρέλλης.
Εύγερος:(Γ. Τζουγανάτος), Κοσμάτος Σ., Θεοδωρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ταβιανάτος Η., Dedlala A., Πολλάκης, Σταθάτος, Λασκαράτος A., Λασκαράτος Ε., Μπούζος Μπίντα.

Α.Ο. Πρόννοι – Α.Ο. Εικοσιμίας 2-1
Την ήττα γνώρισε στο Δημοτικό Σκάλας από τους γηπεδούχους Πρόννους η πρωτοπόρος Εικοσιμία και έδωσε μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος και στους δύο αγώνες που απομένουν.
Τα γκολ
10’ 1-0 Ραπάι
20’ 1-1 Καπεντάνι
55’ 2-1 Γεωργάτος
Διαιτητής ο κ. Π. Κομητόπουλος με βοηθούς τους κ.κ. Ε. Μενεγάτο και Ι. Λούκα (φίλαθλο).
Πρόννοι:(Δ. Παντελειός), Παντελειός, Περικλέους, Ριστάνης, Καμπίτσης, Θεοδωράτος Σ., Ζαπάντης, Xhelaj, Παπαδάτος, Τσονακαρίδης, Ρραπάι, Κόκλανος.
Έπαιξε και ο:Γεωργάτος, Θεοδωράτος Π..
Εικοσιμία:(Δ. Ζησιμάτος), Πρέντζας, Χαραλαμπέλης, Αλιβιζάτος, Αναλυτής, Κοραμπάτος, Φίλιππας, Στρατιώτης, Ζαπάντης, Καπεντάνι, Κουράνης, Τσιλιμιδός.
Έπαιξαν και οι: Τσιμάρας, Χοτζάι.

Α.Ο. Σάμης – Α.Ο. Ερύσσου  1-4
Νικηφόρο πέρασμα από τον Καραβόμυλο και την Σάμη με σκορ 1-4 για την Έρυσσο, η οποία μείωσε την διαφορά της στον -1 βαθμό από την πρωτοπόρο Εικοσιμία και πλέον μπορεί να ελπίζει για τον φετινό τα τίτλο.
Ο Sula πέτυχε δύο τέρματα.
Τα γκολ
25’ 0-1 Καραχρήστος
32’ 0-2 Αντύπας
33’ 0-3 Sula
35’ 1-3 Δελαπόρτας
40’ 1-4 Sula
Διαιτητής η κα Μ. Μάστορα με βοηθούς την κα Ε. Μπακάκη και  τον κ. Α. Καραΐσκο.
Σάμη:(Κ. Καβαλλιεράτος), Αλυσανδράτος, Παπαδάτος, Διγαλέτος, Κουτσομύτης, Σπυράτος, Δρακουλόγκωνας Ι., Σιφνάκης, Δελαπόρτας, Δημουλάς, Φιλιππάτος, Αντωνάτος.
Έρυσσος:(Κ. Κουγιανός), Καββαδίας Γ., Γασπαρής, Γρηγοράτος, Ποταμιάνος, Μπαρζούκας, Νίκα, Καρούσος, Αντύπας, Καραχρήστος, Sula, Βασιλόπουλος.

Α.Ο. Παλληξουριακός – Α.Ο. Διλινάτα  9-0
Εύκολα ο Παλληξουριακός θα επικρατήσει στον Άγιο Αντώνη στο Ληξούρι των ουραγών Διλινάτων με σκορ 9-0 και θα συνεχίσει στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.