Παρασκευή, Ιουνίου 9

Δεν τα κατάφερε ο Α.Ο. Κεφαλληνία στο Ευρωπαϊκό της Ναζαρέ..... Γνώρισε την ήττα 3-1 από την Vila Flor SC (Εικόνες)

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, στην Πορτογαλική πόλη Ναζαρέ και στο Pitch Main Stadium, ο αγώνας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος beach soccer 2023, μεταξύ Vila Flor SC - Α.Ο. Κεφαλληνία.

Αγώνας, ο οποίος ήταν ο εναρκτήριος του παραπάνω πρωταθλήματος, ο Α.Ο. Κεφαλληνία θα μπει με το «αριστερό» στη διοργάνωση, αφού θα γνωρίσει την ήττα με σκορ 3-1, αν και στην πρώτη περίοδο είχε το προβάδισμα.

Η ομάδα της Κεφαλονιάς, θα προηγηθεί στο σκορ και θα ολοκληρώσει την 1η περίοδο, έχοντας το προβάδισμα 0-1 με γκολ που θα πετύχει στο 5’ ο Τσιάκαλος.

Στη συνέχεια, οι Πορτογάλοι θα πετύχουν τρία τέρματα με τους Fernandes στο 1’ της δεύτερης περιόδου και Soares στο 3’ και 10’ της δεύτερης, για την ανατροπή και το τελικό 3-1.

Σε γενικές γραμμές, ο Α.Ο. Κεφαλληνία είχε πάρα πολύ καλή παρουσία, όμως η κούραση από το ταξίδι, έκανε την εμφάνιση της, μετά τα μέσα της 2ης περιόδου και κάπου εκεί κρίθηκε το παιχνίδι. Σίγουρα μπορούσε να πάρει κάτι καλύτερο.

Αύριο, ο Α.Ο. Κεφαλληνία θα αντιμετωπίσει στις 12 το μεσημέρι ώρα Ελλάδος, την Miehet από τη Φιλανδία.

Η σύνθεση:(Θ. Τριανταφυλλίδης), Λέτσο, Γκρίτζαλης, Καρακάσης, Ευγενίου και Τσιάκαλος.

Ενώ αγωνίστηκαν και οι: Τριανταφυλλίδης, Μεταξούλης, Τσέργκας,  Κουκουβίνης.