Κυριακή, Ιουνίου 11

Μπαράζ ανόδου Γ' Εθνικής.... Παρακολουθείστε Live την εξέλιξη των αγώνων του 5ου ομίλου

16:30 Καλησπέρα σας,

Σε λίγη ώρα ξεκινάει το μεγάλο παιχνίδι στα Φιλιατρά, εκεί όπου Εράνη – Παλληξουριακός, στο φινάλε των μπαράζ προβιβασμού στην προσεχή Γ’ Εθνική, παίζουν τους κόπους ολόκληρης της χρονιάς.

Οι γηπεδούχοι, θέλουν μόνο τη νίκη, ώστε να ισοβαθμήσουν με τον αντίπαλο τους στην 3η θέση και έχοντας καλύτερο συντελεστή τερμάτων, να είναι αυτοί που θα κερδίσουν το πολυπόθητο «εισιτήριο» ανόδου!

Οι φιλοξενούμενοι, που μέχρι στιγμής εντυπωσιάζουν, εκτός της νίκης, ακόμη και μία ισοπαλία, θα τους είναι αρκετή να πετύχουν οι ίδιοι την πολυπόθητη άνοδο.

Το sportsthea θα είναι σε ανοικτή γραμμή με τα Φιλιατρά και θα σας ενημερώνει συνεχώς για το τι γίνεται στον «τελικό» της Μεσσηνίας στο φινάλε του 5ου ομίλου.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια είναι αδιάφορα βαθμολογικά.

Στη Βάρδα, απλά παίζεται η πρωτιά στον όμιλο, ανάμεσα σε Π.Α.Ο.Β. – Παναιγιάλειο, ενώ στη Σπάρτη οι Π.Σ. Αμυκλιακός – Α.Σ. Λεωνιδίου, σε παιχνίδι αγγαρείας, ολοκληρώνουν τη χρονιά και θα συνεχίσουν την επόμενη περίοδο στα τοπικά πρωταθλήματα των Ε.Π.Σ. Λακωνίας και Αρκαδίας αντίστοιχα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Εράνη:(Κ. Λυμπερόπουλος):Κουμπαρούλης, Μπινιώρης, Μιχαλόπουλος, Μπάρκας, Πέππας, Κόλλιας, Τσόπελας, Γκότσης, Γεωργιόπουλος, Βασιλόπουλος, Γκεβόρι.

Αναπληρωματικοί:Οικονομόπουλος, Χρονόπουλος, Κουρουβάνης, Πλάκας, Περαματζής, Δημητρέλης, Καραχάλιος, Νικολακόπουλος.

Παλληξουριακός:(Ηλ. Ζερβός), Σκάρπος, Πολυδωράτος, Jarzebak, Μαλλιώρης, Λυκούδης, Κουκοβίνος, Αντωνάτος, Μπράτι, Κουλούρης, Λεπενιώτης, Συριάτος.

Αναπληρωματικοί:Λουλούδας, Κρίστο, Ακριστινέι, Κουμπουλής, Παπαδόπουλος, Xaxhiaj, Βλάχος, Καράι, Σπυράτος.

Διαιτητής είναι ο κ. Ρ. Τριανταφύλλου με βοηθούς τους κ.κ. Αθ. Κλεπετσάνη (Ε.Π.Σ. Κορίνθου) και Π. Δημητρόπουλο από την Ε.Π.Σ. Αργολίδας.

16:40

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και συνεχίζουν το καθιερωμένο ζέσταμα.

17:00

Ξεκίνησε η σπουδαία αναμέτρηση στα Φιλιατρά στη σέντρα ο Παλληξουριακός.

Καλή επιτυχία στην ομάδα της Κεφαλονιάς - Καλό παιχνίδι!

08’ ενώ είχε μπει πάρα πού καλά στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα του Παλληξουριακού, θα δεχθεί το 1-0 με τον Μιχαλόπουλο

και θα βρεθεί πίσω στο σκορ, ενώ λίγο αργότερα η ομάδα των Φιλιατρών θα έχει δοκάρι.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια μέχρι στιγμής:

Π.Α.Ο. Βάρδας – Παναιγιάλειος 1-1

Αμυκλιακός – Α.Σ. Λεωνιδίου 0-0

Το 1-0 για την Εράνη παραμένει με το γκολ του Μιχαλόπουλου στο 9’ και ενώ συμπληρώθηκαν 25' παιχνιδιού

Στα υπόλοιπα παιχνίδια μέχρι στιγμής δεν εχει αλλάξει κάτι

34' παραμένει το 1-0 με την Εράνη μετά το γκολ με καλή ψυχολογία να είναι καλύτερη και να έχει την υπεροχή.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια δεν έχουμε κάποια αλλαγή στο σκορ

Π.Α.Ο. Βάρδας – Παναιγιάλειος 1-1 (7’ Λαθύρης πεν. / 8’ Αρβανίτης)

1’ πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου και το σκορ παραμένει 1-0 για τους γηπεδούχους.

Ωστόσο στο 42' ο Λεπενιώτης στην κόντρα, μέσα στην περιοχή κόβεται την τελευταία στιγμή

Στην Βάρδα άλλαξε το σκορ και οι φιλοξενούμενοι πλέον προηγούνται 2-1 με γκολ του Λιάτου στο 37’

Και στην Σπάρτη ο Αμυκλιακός προηγείται του Λεωνιδίου 1-0 με γκολ του Μανίκα στο 38’

Ημίχρονο στα Φιλιατρά 1-0 για τους γηπεδούχους

Να πούμε ότι στο τελευταίο 10λεπτο οι "ερυθρόλευκοι" ανέβασαν αρκετά την απόδοση τους

Εράνη Φιλιατρών – Παλληξουριακός 1-0 (9' Μιχαλόπουλος)

Π.Α.Ο. Βάρδας – Παναιγιάλειος 1-2 (7' Λαθύρης πεν / 8' Αρβανίτης, 37' Λιάτος)

Αμυκλιακός – Α.Σ. Λεωνίδιο 1-0 (38' Μανίκας)

Ρεπό: ΑΟ Λεβάντε

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και ελπίζουμε να αλλάξουν τα μέχρι στιγμής δεδομένα στα Φιλιατρά.

55' Πέναλτι έχει κερδίσει η Εράνη

56' Εκτελεί ο Κόλλιας εύστοχα για το 2-0

68' Ο Παλληξουριακός πρέπει να πετύχει το γκολ που θα του χαρίσει την άνοδο, χωρίς φυσικά να δεχθεί κάποιο!

Στο 70' δεν έχει αλλάξει κάτι στα τρία γήπεδα του 5ου ομίλου

Εράνη Φιλιατρών – Παλληξουριακός 2-0 (9' Μιχαλόπουλος, 56’ Κόλλιας)

ΠΑΟ Βάρδας – Παναιγιάλειος 1-2 (7' Λαθύρης πεν / 8' Αρβανίτης, 37' Λιάτος)

Αμυκλιακός – ΑΣ Λεωνίδιο 1-0 (38' Μανίκας)

Αλλαγές για τον Παλληξουριακό

60' Λυκούδης – Ακριστινέι

60' Συριάτος - Κρίστο

Στο 74’ ο Π.Α.Ο. Βάρδας ισοφαρίζει τον Παναιγιάλειο σε 2-2 με γκολ του Λαθύρη

85’ Ο Παλληξουριακός προσπαθεί να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο παιχνίδι, ωστόσο οι γηπεδούχοι χτυπάνε επικίνδυνα στην αντεπίθεση για το τρίτο τους γκολ

89’ Γκολ στην Βάρδα ανατροπή και 3-2 με αυτογκόλ του Μιχ. Σπανού

Λήξη στα Φιλιατρά 2-0 τελικό για τους γηπεδούχους με την ομάδα της Εράνης να τσεκάρει το τελευταίο «εισιτήριο» ανόδου για την προσεχή Γ’ Εθνική.

Όσο για τον Παλληξουριακό, που για δεύτερη χρονιά χάνει την άνοδο στο νήμα, μόνο περηφάνια!