Πέμπτη, Απριλίου 10

Κέρδισε στην Πάτρα και προκρίθηκε στον τελικό των σχολικών αγώνων στίβου ο Σωτήρης Καγκαράς!

Σπουδαία εμφάνιση στη Β φάση σχολικών αγώνων στίβου στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο Πατρών πραγματοποίησε ο Σωτήρης Καγκαράς του 1ου ΓΕΛ Αργοστολίου.
Κέρδισε άνετα την 1η θέση στο άλμα τριπλούν, με ατομικό ρεκόρ 13.84μ. και προκρίθηκε στην τελική φάση που θα γίνει στο ΟΑΚΑ στις 6-7 Μαΐου. Εκεί μια επίδοση στα 14μ μπορεί να φέρει ακόμη και μετάλλιο. Πολλά συγχαρητήρια στον αθλητή της Γ.Ε.Κ που προπονείται με τον Βασίλη Μεταξά
Καλή εμφάνιση έκαναν επίσης ο Γεράσιμος Μουϊκης  του 1ου Λυκείου που ήρθε 2ος στο ύψος (μαθητής 1η λυκείου) και η Τζοάννα Κωστοπούλου των Κεραμειών που βγήκε 4η στη σφαιροβολία.
Η Β φάση σχολικών πραγματοποιήθηκε σε 7 ομίλους πανελλαδικά και δυστυχώς η εικόνα ήταν παντού η ίδια με μικρή συμμετοχή αθλητών, χωρίς θεατές και χωρίς απονομές μεταλλίων στους νικητές.
Τη Μ. Τρίτη οι αθλητές της Γ.Ε.Κ αγωνίζονται στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων στην Πάτρα.